Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Funkcjonalny urząd gminy, dobre drogi i czysta woda – wójt Gminy Sosnówka zapisuje kolejne strony inwestycyjnej księgi (film)

Gmina Sosnówka i stojący na jej czele wójt Marcin Babkiewicz wraz z wiosną rozpoczynają intensywny rok inwestycji, który przyniesie mieszkańcom gminy szereg ułatwiających życie modernizacji. Budynek Urzędu Gminy zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, kolejne drogi zyskają utwardzone nawierzchnie, pojawią się też następne metry chodnika. Na szczególną uwagę zasłużyła również woda. A wszystko to po to, by mieszkańcom po prostu żyło się lepiej. O inwestycjach na ten rok opowiada nam wójt wójt Marcin Babkiewicz.

Zadania drogowe ruszą wraz z wiosenną pogodą

W roku 2023, wzorem roku poprzedniego, w Sosnówce i jej okolicznych miejscowościach będzie się działo dużo dobrego pod względem inwestycyjnym, na co samorząd pozyskał liczne dofinansowania. – Staram się nadal pisać książkę i zapisywać jej kolejne kartki. W Sosnówce dzieje się naprawdę dużo. Ogłosiliśmy trzy bardzo ważne przetargi, a na drogi gminne w każdej miejscowości przeznaczamy kolejne 5 mln złotych. Staramy się, aby tam, gdzie mieszkają ludzie, był do nich dobry dojazd – podkreśla wójt Marcin Babkiewicz.

Umowę na remont dróg gmina podpisała we wrześniu 2022 r.
Sosnówka: Umowa na remont dróg została już podpisana <<==>> LINK

Będą to drogi utwardzone tłuczniem, z warstwą odcinającą, więc myślę, że przez najbliższe kilka lat mieszkańcy będą mogli swobodnie dojechać, nawet jeśli będzie padał deszcz, nie tak, jak jest teraz. W drugiej kolejności robimy drogi, które są również potrzebne, ale stanowią łączniki innych dróg – przybliża szczegóły prac włodarz. Nowe utwardzenia pojawią się, jak zapowiada, w każdej miejscowości gminy, a prace rozpoczną się jak tylko pozwoli na to pogoda. – Od dłuższego czasu czekamy, aż przeschną nasze drogi, bo firmy chcą wchodzić na tereny inwestycji.

Wśród dróg do budowy m.in. droga powiatowa od Romanowa przez Czeputkę i Motiwcę do Rozwadówki. – W ubiegłym roku został oddany do użytku odcinek drogi powiatowej Motwica – Czeputka. Obecnie zostanie wykonany ciąg komunikacyjny od skrzyżowania w Romanowie do wyremontowanej drogi gminnej tzw. drogi do Winiczuka. Będzie to piękny ciąg, około 11 km, dobrej wyremontowanej drogi przez środek gminy – snuje plany włodarz. Dofinansowanie w kwocie 570.000 zł zyskały również chodniki w miejscowościach Rozwadówka Folwark i Sosnówka. To także zadanie zaplanowane na ten rok.

Więcej o oddanej do użytku drodze w Czeputce:
Uroczyste otwarcie drogi powiatowej w Czeputce (film) (galeria) <<==>> LINK

Funkcjonalny Urząd Gminy

Wkrótce zostanie przeprowadzony remont budynku Urzędu Gminy, który samorząd przejął w całości od gminnej spółdzielni. – Nadszedł ten moment, kiedy jest już czas doprowadzić ten budynek do porządku. Może uda nam się, by był bardziej funkcjonalny, chodzi o windę czy podwyższenie dla osób niepełnosprawnych, by mogli wjechać na pierwsze piętro. Są tu wysokie schody i starsze osoby mają z tym problem. Dodatkowo chcemy ocieplić budynek i powiększyć pokoje, żeby pracownicy w większym spokoju, na większej przestrzeni, mieli szansę pracować i przyjmować interesantów. To wszystko robimy dla naszych mieszkańców, żeby ułatwić im dostęp i kontakt – wyjaśnia wójt Marcin Babkiewicz. – Mam nadzieję, że 3 mln złotych nam na to wystarczą i zostanie przywrócony blask budynku.

Na to zadanie gmina pozyskała 2,7 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Więcej o dofinansowaniu zadań z Rządowego Funduszu Polski Ład:
Sosnówka: Polski Ład – drogi, chodnik i efektywność energetyczna <<==>> LINK

Wodociągi i kanalizacja

Gmina Sosnówka przygotowuje się do kolejne procedury przetargowej, tym razem związanej z czystą, zdrową wodą. – Udało nam się uzyskać dofinansowanie na remont i modernizację hydroforni, przy okazji wyremontujemy oczyszczalnię przy szkole. Nitka wodociągu została w ubiegłym roku dociągnięta do Pogorzelca i do mieszkańców Motwicy w okolicy cmentarza, więc większość gminy mamy już zwodociągowaną – podkreśla z dumą wójt Marcin Babkiewicz.

 

materiał: Radio Biper Gmina Sosnówka
zdjęcie: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama