Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Powiatowe Centrum Kultury w Białej Podlaskiej – to wstępna koncepcja (galeria)

W ramach projektu realizowanego przez Powiat Bialski - Starostwo Powiatowe, w centrum Białej Podlaskiej, na nieruchomości należącej do powiatu bialskiego wybudowany zostanie budynek o przeznaczeniu społeczno-kulturalnym. Zostaną w nim zlokalizowane instytucje publiczne świadczące usługi dla mieszkańców oraz Powiatowe Centrum Kultury, które będzie skupiało działania o charakterze kulturalnym realizowane na terenie powiatu bialskiego.

W ramach inwestycji wykonane zostaną m.in.: prace ziemne i fundamentowe, prace murarsko-zbrojeniowe, prace izolacyjne, obróbki blacharskie, stolarka okienno-drzwiowa, ścianki działowe, prace wykończeniowe, wykonanie elewacji, malowanie, wykonanie podłóg i okładzin, instalacje grzewcze i sanitarne, roboty elektryczne. W trakcie budowy wykorzystane zostaną nowoczesne technologie budowlane, pozwalające na zmniejszenie nakładów eksploatacyjnych budynku, ochronę środowiska naturalnego.

Przedsięwzięcie zostanie wykonane zgodnie z zasadą polityki zrównoważonego rozwoju, równego dostępu do powstałej infrastruktury i zasadą uniwersalnego projektowania. Realizacja projektu pozwoli na powstanie nowoczesnej, dostosowanej do potrzeb użytkowników i klientów (mieszkańców powiatu bialskiego) infrastruktury publicznej, zapewniającej wysoki poziom świadczonych usług i obsługę osób z grup defaworyzowanych.

Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, będzie w pełni dostępny i funkcjonalny.

Inwestycja jest w pełni wykonalna, beneficjent dysponuje prawem do nieruchomości i koncepcją budowy.

Na realizację inwestycji Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej pozyskał 20 milionów złotych ze źródeł zewnętrznych.

Powiat ogłosił już przetarg na realizację obiektu w formule zaprojektuj i zbuduj.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
grafika: materiały przetargowe
tekst i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

8 Responses

  1. Jakiś debil co to projektował zapomniał o parkingu dla interesantów, projekt nie dla ludzi tylko pod urzędnika który ma w nim wygodnie pić kawkę, jak dla mnie do kosza.

    1. No z tego co ja widzę na renderach, to znika budynek starostwa a w jego miejscu będzie parking. Zostaje tylko stołówka i to widać, że mocno przebudowana. Proszę się przypatrzeć. Wg mnie parking będzie ze dwa razy większy niż obecnie.

    2. Zamiast wyzywać kogoś od debili należy lepiej zapoznać się projektem. Przecież duży parking jest obok starostwa od strony Narutowicza. Każdy teraz zrobił się wygodny i chciałby pod samymi drzwiami parkować. Można wysadzić du….pę i przejść się kawałek chociażby dla rozprostowania nóg. Natomiast w koszu to Ty narwańcu powinieneś się znależć.

    3. Ludzie też nie muszą swoją na cztery litery podwozić pod same drzwi, mogą zaparkować dalej, rozprostować nogi i przejść się kawałek. Za wyzywanie kogoś od debili, to Ciebie człowieku do kosza bym usunęła, a nie projekt.

  2. Jeszcze tylko prawdziwy człowiek kultury w miejsce obecnego dyrektora i spoko. Bo kto tam będzie pracował jak wszyscy od obecnego odchodzą.

  3. Autor artykułu zapomniał dodać informację o tym że miasto i powiat przerzuca się odpowiedzialnością w sprawie zamiany Miejscowego planu zagospodarowania, ale to na tym portalu to standard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama