Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Konferencja Starostwa Bialskiego: Miasto utrudnia nam budowę nowej siedziby starostwa powiatowego (film)

Dziś, w Starostwie Bialskim, zorganizowana została specjalna konferencja - Starosta Filipiuk nazwał ją - konferencją informacyjną. Szefostwo powiatu w prezentacji udowadniało w jaki sposób Miasto Biała Podlaska podchodzi do inwestora chcącego zainwestować tutaj pieniądze. Chodzi o sumę nie małą bo sama dotacja z budżetu centralnego to 20 milionów zł. Problem w tym, że pieniądze te mogą przepaść. Podczas konferencji udowadniano opieszałość, brak odpowiedzi na pisma, ociąganie się z podejmowaniem decyzji i niezrozumiałe przeciąganie sprawy. Całość konferencji w naszym filmie.

Jest nam niezmiernie przykro, że w taki sposób, czyli w ramach konferencji informacyjnej, musimy udowadniać i przedstawiać fakty. – rozpoczął konferencję Starosta Bialski Mariusz Filipiuk. – W ostatnim czasie pojawiało się bardzo dużo informacji w przestrzeni medialnej dotyczących nowego obiektu. Powstać ma przy ulicy Brzeskiej 41. (W obszarze zamkniętym ulicami: Brzeska, al. Tysiąclecia, Narutowicza – dop. Redakcja). Bardzo dużo nieprawdziwych informacji które docierały od naszych partnerów z Miasta Biała Podlaska. Jest nam bardzo przykro, że nasi partnerzy w taki sposób próbują odbijać piłeczkę od siebie. Przygotowaliśmy dziś bardzo szczegółową prezentację, po to aby mieszkańcy wiedzieli jak od samego początku wyglądała sytuacja. – mówił starosta.

W konferencji oprócz wymienionego już starosty Mariusza Filipiuka uczestniczył również wicestarosta Janusz Skólimowski, członek Zarządu Powiatu Mateusz Majewski, sekretarz powiatu Jarosław Gajewski oraz dyrektor Wydziału Administracyjno-Organizacyjnego, dr Łukasz Ciołek.

Warto obejrzeć całą konferencję i zapoznać się z argumentacją Starostwa Powiatowego.

 

Jak ma wyglądać nowy budynek starostwa? Jest już nazwa – będzie to Powiatowe Centrum Kultury.
A oto wstępna wizualizacja obiektu, znajdziecie ją w materiale:
Powiatowe Centrum Kultury w Białej Podlaskiej – to wstępna koncepcja (galeria) <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
film: Biper TV Małgorzata Mieńko
tekst i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama