Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Ceremonia zawieszenia wiechy na Centrum Handlowym Karuzela w Białej Podlaskiej (film) (galeria)

Kolorowa wiecha symbolizująca postęp prac budowlanych w uroczystej oprawie została w dniu 23 marca zawieszona na powstającym w Białej Podlaskiej Centrum Handlowym "Karuzela".

Był to symboliczny moment zawieszenia wiechy podsumowujący pewien etap budowy, czyli osiągnięcie najwyższego punktu w realizacji budynku – wyjaśnia prezes spółki Karuzela Grzegorz Pękalski. Zawieszenie wiechy to drugi z takich momentów tuż po wmurowaniu kamienia węgielnego, a poprzedzający otwarcie obiektu. W przypadku Karuzeli otwarcie to ma nastąpić już we wrześniu br.

W trzech budynkach Karuzeli zostanie rozmieszczonych około 60 sklepów, największy z nich to Agata Meble. Pojawią się m.in. Brico Marche, Lidl, Reserved, Sinsay, Cropp, House, CCC, New Yorker,  Tedi, Media Expert, KiK,  Rossmann, Pepco, Dealz, Martes Sport. Cała inwestycja sięga 150 mln złotych. – 18 tys. m2 pod dachem, ponad tysiąc miejsc parkingowych, robi to wrażenie, to będzie piękny i duży obiekt. Dużą część terenu obsiewamy łąkami kwietnymi w celu zapewnienia miododajnego miejsca pszczołom i to jest bardzo fajne rozwiązanie – przybliża szczegóły kierownik projektu HOCHTIEF Mariusz Grzegrzółka.

Jak podkreślają zgodnie prezes Pękalski i prezydent miasta Michał Litwiniuk, całe zadanie możliwe jest dzięki dobrej wzajemnej współpracy spółki z samorządem miejskim. – Taka zawsze być powinna i taką chcemy realizować ze wszystkimi partnerami, którzy ponoszą własne nakłady i na własne ryzyko inwestują rozwijając Białą Podlaską. To nasze wzajemne partnerskie podejście skutkuje realizowaniem z wyłącznych nakładów inwestora w obiekty galerii potrzebnych nakładów drogowych w naszym mieście – zaznacza prezydent Michał Litwiniuk. Jeszcze w tym roku na koszt inwestora powstanie rondo u zbiegu ulic Łomaskiej i Sportowej, a w 2017 r. została wykonana część ulicy Koncertowej i Stodolnej, która wkrótce skomunikuje galerię, a obecnie służy społeczności pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 3.

Inwestor swoim przedsięwzięciem dokonuje swoistej rewitalizacji zdegradowanego poprzemysłowego obszaru miasta, który takich inwestycji wymaga. W okolicy umiejscowiony został pierwszy Rodzinny Dom Dziecka przy ul. Kolejowej i nowa siedziba Przedszkola nr 6 przy ul. Łomaskiej, pojawił się zielony obszar sportowo – rekreacyjny pomiędzy ulicami Wyzwolenia, Kruczą i Drzewieckiego, a za centrum SAS trwa rozbudowa układu drogowego. Te inwestycje samorządu miejskiego zaangażowały znaczne środki zewnętrzne w ramach realizowanego na terenie miasta programu rewitalizacji.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

  1. Fajna „budowla”….. brak słów !!!! Nie mam nic do inwestycji, nawet popieram, ale stodoły to się stawia na wsi. Jak można było pozwolić, na taką „architekturę” w środku miasta ?!?!?!?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama