Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Podsumowanie akcji „NURD” na drogach powiatu

Niemal 270 ujawnionych wykroczeń to efekt wczorajszych działań pod nazwą Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Specjalnym nadzorem objęte zostały przede wszystkim przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe, gdzie często dochodzi do łamania przepisów. Większość popełnionych wykroczeń wiązało się z przekroczeniem dozwolonej prędkości, również powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Wczoraj bialscy policjanci kolejny raz prowadzili działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Nadzorowaliśmy miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych na przykład przejścia przez jezdnię o dużym natężeniu ruchu lub przejścia na których doszło do potrąceń pieszych. Zwracaliśmy szczególną uwagę na pieszych oraz rowerzystów, jak również kierujących pojazdami, którzy swoim niewłaściwym zachowaniem powodowali zagrożenie innym uczestnikom ruchu drogowego.

Podczas całodniowych działań ujawniliśmy niemal 270 wykroczeń, gdzie w 190 przypadkach były to przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Również powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Po godzinie 10.00 na ulicy Lubelskiej w Białej Podlaskiej 51-latek kierujący BMW jechał z prędkością 101 km/h, przekraczając tę dozwoloną o 51 kilometrów. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego sprawa trafi do sądu. Ujawniliśmy też 17 przypadków nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim.

Policjanci bialskiej drogówki przyglądali się nie tylko zachowaniu kierujących pojazdami. W radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych kontrolowaliśmy również sposób zachowania samych pieszych, rowerzystów i motocyklistów, którzy także często zapominają o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. W trakcie wczorajszych działań ujawniliśmy ponad 40 takich wykroczeń.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy, że każdy kierowca, który dojeżdża do oznakowanego przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Powinien zwolnić i obserwować otoczenie tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Apelujemy również do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze. Piesi powinni korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi, idąc po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi.

Zadbajmy o bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg!

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama