Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Szpital w Białej Podlaskiej ma szansę otrzymać tytuł ośrodka onkologicznego dziesięciolecia. Możesz pomóc swoim głosem (zaproszenie)

W konkursie Onkofundacji Alivia to pacjenci wybierają szpital onkologiczny dziesięciolecia. Chorzy i ich bliscy mogą zagłosować na Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej.

5 miesięcy temu Onkofundacja Alivia ogłosiła konkurs na szpital onkologiczny dziesięciolecia oraz lekarza przyjaznego chorym na raka. Jego celem jest wyróżnienie ośrodków onkologicznych oraz lekarzy, którzy dbają o wysoki poziom satysfakcji pacjentów. O tym, kto wygra zdecydują chorzy oraz ich bliscy! Głosowanie potrwa do 30 kwietnia 2023 roku

Co roku ponad 170 tysięcy Polaków słyszy diagnozę nowotwór. Chorzy, którzy mają poddać się leczeniu onkologicznemu często zastanawiają się, gdzie będą mieli zapewnioną najlepszą opiekę. Zarówno wybór placówki medycznej, jak i lekarza nie powinien być przypadkowy. Niestety w Polsce nie istnieje publiczna i rzetelna baza ośrodków oraz specjalistów zajmujących się leczeniem raka. Pacjenci zmuszeni są do szukania informacji o jakości opieki na własną rękę. 

Z pomocą przychodzi Onkofundacja Alivia, która od 2013 roku prowadzi ogólnodostępny portal Onkomapa.pl. To miejsce, gdzie zarówno pacjenci jak i ich bliscy mogą wyrazić swoją opinię na temat danej placówki lub lekarza oraz zapoznać się z ocenami innych osób. Na portalu Onkomapa.pl zamieszczono już ponad 25 tysięcy ocen! 

“Onkomapa cieszy się dużą popularnością i zaufaniem wśród pacjentów onkologicznych. Umożliwia wyszukiwanie ośrodków i lekarzy z użyciem filtrów lokalizacji, programu lekowego oraz ocen dokonanych przez pacjentów z konkretnym typem nowotworu. To ważne, aby przed wyborem specjalisty czy placówki medycznej móc zapoznać się z opiniami osób, które znajdowały się w podobnej sytuacji” – mówi Agnieszka Dolna z Onkofundacji Alivia.

Czas docenić wyjątkowych lekarzy i ośrodki onkologiczne

W tym roku Alivia chce podsumować 10 lat istnienia portalu i wyróżnić najwyżej oceniane ośrodki medyczne i specjalistów na portalu Onkomapa.pl w Polsce i w poszczególnych województwach. Chorzy oraz ich bliscy mogą oddawać swoje głosy za pośrednictwem formularza na stronie Onkomapa.pl. Głosowanie potrwa do 30 kwietnia 2023 roku. Patronat honorowy nad konkursem objął Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec. Pełny regulamin konkursu oraz aktualny ranking dostępne są na stronie: www.onkomapa.pl

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, znajdujący się przy ul. Terebelskiej 57-65 w Białej Podlaskiej oceniło już 45 osób, a średnia ocen wyniosła 5/5 punktów. 

Pacjenci chwalą ośrodek między innymi za bardzo dobrą opiekę i organizację leczenia. “Otrzymałam duże wsparcie psychologiczne i leczenie zgodne z ogólnymi standardami” – pisze jedna z chorych. 

Pozytywne opinie płyną też od osób towarzyszących chorym w trakcie wizyt i leczenia w ośrodku: “O tym, jak wygląda pobyt na Bialskiej Onkologii miałam okazję przekonać się w trakcie pobytu cioci na tym oddziale. Oddział jest bardzo nowocześnie i komfortowo wyposażony, personel jest bardzo pomocny i otwarty na potrzeby pacjentów, należycie wykonuje swoje obowiązki. Lekarze również starali się zrobić wszystko, co w ich mocy, aby pomóc, pomimo odmowy leczenia w innych szpitalach”.

Więcej opinii można przeczytać na stronie: https://onkomapa.pl/placowka/wojew%C3%B3dzki-szpital-specjalistyczny-w-bia%C5%82ej-podlaskiej/1017?page=1  

Trwa też głosowanie na najbardziej przyjaznego lekarza w Polsce i w województwie lubelskim. Chorzy na raka mogą docenić specjalistów m.in. za uprzejmość, otwartość czy zainteresowanie problemami zdrowotnymi pacjenta. Najlepiej ocenieni lekarze zostaną wyróżnieni przez Onkofundację Alivia i zaproszeni na największą konferencję onkologiczną w Europie – ESMO 2023.

Swój głos na Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej można oddać na stronie:
Konkurs na Placówkę i Lekarza przyjaznych pacjentom onkologicznym <<==>> LINK

 

Patronat honorowy: Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec
Partnerzy: Fundacja MYPACJENCI, Ogólnopolska Federacja Onkologiczna
Patronat medialny: Portal onkologiczny zwrotnikraka.pl

 

materiał, tekst i grafika: Alivia – Fundacja Onkologiczna
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama