Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Maciej Falkiewicz we wspomnieniach. Spotkanie z poetami Waldemarem Golanko i Andrzejem Halickim (film) (galeria)

Z okazji Światowego Dnia Poezji Stowarzyszenie Koło Bialczan zaprosiło sympatyków twórczości poetyckiej na spotkanie autorskie z bialskimi poetami Waldemarem Golanko i Andrzejem Halickim. W trakcie wydarzenia wspominano zmarłego niedawno malarza Macieja Falkiewicza i jego najpiękniejsze prace, spotkaniu towarzyszył również recital Tomasza Rogalskiego.

Waldemar Golanko autor poezji i prozy urodził się w Białej Podlaskiej. Absolwent I LO im. J.I. Kraszewskiego oraz AWF w Białej Podlaskiej. Literat, zanim zajął się pisaniem był czynnym sportowcem, wielokrotnym reprezentantem kraju, medalistą Mistrzostw Polski w skoku w dal i trójskoku, a także rekordzistą Polski juniorów w skoku w dal. Zadebiutował twórczo w 2013 r. powieścią „Wygrać to nie wszystko”, w 2015 roku tomikiem poezji „W cieniu kobiety”, w 2017 r. powieść „Catharsis”, oraz tomiki poezji „Pareidolia” 2018 r. i „Koincydencje” 2020 r. Natomiast kolejna powieść pt. „ Ankartyda” czeka na wydanie.

Andrzej Halicki jest doktorem nauk prawnych, autorem książek poświęconych administracji publicznej. Zadebiutował twórczo w 2019 r. tomikiem poezji „Miłość i inne przypadki” 2019 r., „Westchnienie” 2020 r., „Ludzie bezcelowi” 2021 r. „Między ciszą a milczeniem”. Wiersze były wyróżnione na ogólnopolskich konkursach poetyckich m.in. w Zielonej Górze, Gniewinie, Nowej Rudzie, Łochowie, Kłobucku. Poszukiwacz krótkich form poetyckich, ujęcia w kilku słowach tego co ulotne, rzadko dostrzegalne.

Spotkanie „Między wierszami” odbyło się w ramach Światowego Dnia Poezji.

Fragment ze spotkania na profilu Facebook Radio Biper 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska / Koło Bialczan
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama