Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki w Sitniku (galeria)

21 marca społeczność Szkoły Podstawowej w Sitniku świętowała na zielono, a wszystko to za sprawą podwójnego święta jakim był Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Kolorowych Skarpetek symbolizujących solidarność z osobami z Zespołem Downa.

Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w ubraniach w różnorodnych odcieniach wiosennej zieleni, a do tego założyli skarpetki nie do pary, właśnie po to, by pokazać, że solidaryzują się z chorymi na Zespół Downa. Dodatkowym akcentem podkreślającym ten wyjątkowy dzień były nietypowe „plecaki”. Był to dzień bez plecaka i szkolnej torby, więc książki i przybory zostały przyniesione w ciekawych, często zaskakujących opakowaniach. Sklepowe koszyki, nocnik, łubianki na owoce, wiaderka i foliowe worki – jednym słowem plecakiem mogło być wszystko to, na co pozwoliła dziecięca fantazja. Najlepsze pomysły zostały oczywiście nagrodzone.

Nie zabrakło wspólnego muzykowania i wiosennego konkursu plastycznego, w którym każda klasa wykonała dowolną techniką barwne plakaty. Było też coś dla ciała, bo jednym z punktów dnia było przygotowanie zdrowych, zielonych przekąsek i sałatek, a żeby było jeszcze bardziej zdrowo uczniowie wybrali się na spacer po okolicy, podczas którego szukali oznak wiosny.

 

materiał, zdjęcia: SP w Sitniku
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama