Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Wielofunkcyjne boiska dla szkoły nr 3

Miasto Biała Podlaska ogłosiło zamówienie na budowę boiska przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Białej Podlaskiej. Powstanie boisko piłkarskie ze sztucznej nawierzchni wraz z odwodnieniem, do tego boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej, bieżnia i skocznia w dal oraz oświetlenie obu boisk.

Teren działek objętych opracowaniem obecnie jest terenem zagospodarowanym. Na terenie znajduje się budynek Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej wraz z budynkiem sali gimnastycznej, istniejącym boiskiem oraz parkingiem. Jest to teren ogrodzony i wyposażony w dwie bramy oraz furtki. Na terenie objętym opracowaniem występuje podziemne uzbrojenie terenu w postaci sieci elektroenergetycznej, sieci kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej oraz sieci telekomunikacyjnej.

Cel opracowania
Celem inwestycji jest poprawa warunków prowadzenia zajęć wychowania fizycznego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej poprzez poprawę infrastruktury sportowej szkoły, na której będą prowadzone zajęcia z wychowania fizycznego lub rozgrywane gry zespołowe.

Projektowane zagospodarowanie działki
Funkcja sportowa terenu objętego opracowaniem nie ulega zmianie. W miejscu obecnego boiska o utwardzonej nawierzchni projektuje się nowe obiekty o tej samej funkcji. Na terenie objętym opracowaniem projektuje się dwa boiska sportowe – boisko piłkarskie o nawierzchni ze sztucznej trawy i wymiarach zewnętrznych 30 x 62 m oraz boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej i wymiarach zewn. 18 x 30 m.

Obydwa obiekty sportowe zostały wyposażone w instalację oświetleniową oraz odwadniającą. Dookoła boisk zaplanowano ogrodzenie w formie piłkochwytu o wys. 5m. W pasie pomiędzy boiskami, a ogrodzeniem terenu zaplanowano bieżnię lekkoatletyczną prostą, dwutorową połączoną ze skocznią w dal i piaskownicą, o łącznej długości ok. 82m.

Na terenie działek przewidziano montaż ogrodzenia panelowego przy piaskownicy.

Komunikację między nowoprojektowanymi obiektami, a istniejącymi zapewni ciąg chodników z kostki brukowej. W projekcie przewidziano również modernizację chodnika od strony ul. Małej. Po zachodniej stronie boisk zaprojektowano plac manewrowy z kostki brukowej o szerokości 10m. Wjazd na plac przewidziano od strony drogi dojazdowej do istniejącej bramy. Zaprojektowano również nowe nasadzenia przy boisku, a teren obsiano trawą.

Całość planowanych obiektów tworzy kompleks sportowy stanowiący zaplecze do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego dla uczniów szkoły.

Plan boisk

Boisko jeszcze dziś

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
mapa i grafika: materiały przetargowe
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama