Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Pierwszy Dzień Wiosny w bialskiej komendzie

Dzisiaj od rana w bialskiej komendzie słychać gwar i śmiech małych gości. Z okazji pierwszego dnia wiosny przygotowaliśmy dla najmłodszych mieszkańców miasta Dzień Otwarty Komendy jako alternatywę dla „zwyczajowych wagarów”. Uczniowie szkół podstawowych i wychowankowie przedszkoli mieli okazję zwiedzić bialską jednostkę i dowiedzieć się wiele o pracy mundurowych.

Dzień Wagarowicza to jedno z ulubionych „świąt” wszystkich uczniów. Właśnie tego dnia pozwalają sobie na dzień poza szkołą, wbrew woli pedagogów i rodziców. Coraz częściej jednak ten dzień świętuje się pod opieką pedagogów, gdzie w miejsce lekcji organizowane są dla uczniów zajęcia rozrywkowe. Bialska komenda już od wielu lat włącza się w tą inicjatywę organizując Dzień Otwarty.

Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mieli okazję zwiedzić bialską jednostkę. W tym roku z zaproszenia skorzystały kolejne grupy ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz wychowankowie Przedszkola nr 13 w Białej Podlaskiej, które pod opieką pedagogów zostały oprowadzone po budynku przez funkcjonariuszy Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii.

Poza zwiedzaniem komendy na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Dowiedzieli się jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy. Mogli również obejrzeć wykorzystywany przez nich sprzęt oraz przymierzyć niektóre jego elementy. Każde dziecko chciało obejrzeć też radiowóz i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Na dzisiejsze spotkania policjanci przygotowali dodatkową atrakcję-walizkę kryminalistyczną. Dzieci poznawały niektóre metody zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Mogły również zobaczyć jak zabezpiecza się ślady linii papilarnych.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama