Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Nietrzeźwy kierowca jazdę zakończył uderzając w ścianę budynku jednej ze stacji paliw

W niedzielny wieczór kierowca ciężarowej Scanii uderzył w ścianę budynku. Z relacji świadka wynikało, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie 37 latka. Kierowca został zatrzymany. Dzisiaj usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Wczoraj po godzinie 19.00 dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że na terenie jednej ze stacji paliw w gminie Biała Podlaska kierowca ciężarówki uderzył w ścianę budynku. Z informacji zgłaszającego wynikało, że siedzący za kierownicą tira mężczyzna jest nietrzeźwy.

Na miejscu policjantki bialskiej drogówki potwierdziły zgłoszenie. W kabinie ciężarówki zastały 37-letniego obywatela Białorusi. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Od 37-latka pobrana została również krew na zawartość alkoholu w jego organizmie. Kierowca został zatrzymany do wyjaśnienia w „policyjnym areszcie”.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nie trzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Taka obywatelska postawa powinna być przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób, razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama