Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Kwiaty i pokaz tańca z okazji Dnia Kobiet w Komarówce Podlaskiej (galeria)

Panie z gminy Komarówka Podlaska spędziły swój wyjątkowy dzień na spotkaniu zorganizowanym w dniu 8 marca przez członkinie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich przy wsparciu wójta Ireneusza Demianiuka i sołtysa Tomasza Klimiuka. Z okazji Dnia Kobiet uczestniczki wydarzenia otrzymały wiosenne kwiaty, a spotkanie uprzyjemnił pokaz tańca w wykonaniu uczniów Szkoły Tańca i Gimnastyki Diament.

Spotkanie otworzyła przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Komarówce Podlaskiej Barbara Olszewska, która złożyła przybyłym paniom życzenia wszelkiej pomyślności. – Jako kobiety powinnyśmy czuć się dowartościowane. Chciałyśmy choć na chwilę się z wami spotkać, żeby porozmawiać w ogólnym gronie – mówiła Barbara Olszewska, jednocześnie zachęcając panie do wstąpienia do organizacji. – Z naszymi paniami z gminy bardzo dobrze się współpracuje, mamy dużo wspólnych imprez. Jestem zadowolony ze współpracy w urzędzie gminy, szkołach – podkreśla sołtys Komarówki Podlaskiej Tomasz Jakimowicz.

Do życzeń dołączył również wójt Ireneusz Demianiuk, który w asyście obecnych na uroczystości panów przekazał mieszkankom gminy kwiaty. Panie spędziły wspólnie czas przy kawie i domowym cieście, a spotkanie uprzyjemnił pokaz tańca współczesnego, standardowego i latynoamerykańskiego w wykonaniu tancerki Szkoły Tańca i Gimnastyki Diement prowadzonej przez Annę i Marka Łobaczów. – To wyjątkowe święto dla kobiet. Spotkałyśmy się dziś z członkiniami Klubu Seniora, zespołów śpiewaczych „Przegalinianki” z Przegalin Dużych i „Malwy” z Komarówki Podlaskiej oraz mieszkankami naszej gminny – przybliża szczegóły Zofia Jakimowicz, dyrektor Gminnego Centrum Kultury.

Takie spotkanie to jedno z wielu, jakie ma w swojej kulturalnej ofercie dla mieszkanek gminy Komarówka, również dla seniorek. Mogą one uczęszczać na różnorodne zajęcia do Gminnego Centrum Kultury, obecnie będą się odbywały zajęcia rękodzielnicze. Panie biorą udział w warsztatach pisania ikon. – To nasze czwarte warsztaty ikonopisarstwa, są podzielone na 5-osobowe grupy, prowadzi je mistrz ikonograf z Włodawy. Mamy już na liście kolejnych trzydzieści chętnych osób, które pragną w nich uczestniczyć – opowiada o działalności centrum kultury Zofia Jakimowicz.

 

materiał: Radio Biper Gmina Komarówka Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama