Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Piotr Kowieski „Malarstwo” i promocja tomiku wierszy pt. „Moje Nieba” (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 8 marca 2023
, godz. 18:00
Siemiatycki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż i wieczór autorski Piotra Kowieskiego 8 marca 2023 roku o godzinie 18:00 w sali ośrodka kultury przy ul. Zaszkolnej 1. W programie prezentacja malarstwa autora oraz promocja tomiku wierszy pt. „Moje Nieba”. Wystawa prac w SOK-u potrwa od 8 do 27 marca 2023 r.

Piotr Kowieski urodził się w 1968 r. w Białej Podlaskiej. Od wielu lat zajmuje się malarstwem. Współpracuje z Galerią Orthwein oraz Stowarzyszeniem Twórców Niezależnych “Stn Amarant”. Jego obrazy można oglądać na stałej wystawie w Galerii Sztuki Współczesnej w Gniewinie. Jest członkiem Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej.

Pierwszy tomik swoich wierszy pt. „Oswajanie Ciszy” wydał w 2017 r. również w ramach serii Biblioteczka Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego, wydawanej przez MBP. „moje nieba” to zbiór wierszy, w którym widać wielką dojrzałość artystyczną Piotra Kowieskiego. Jak sam mówi, są w nim pewne, bardzo ważne dla niego obszary.

Na wystawie w Siemiatyckim Ośrodku Kultury prezentowane będą obrazy Piotra Kowieskiego, wykonane techniką olejną. Autor utrzymuje swoje prace w charakterystycznym dla siebie, nastrojowym klimacie, który uzyskuje poprzez ograniczoną paletę barw złamanych. Intencją autora jest zapisanie atmosfery, wywołanie swoistego niepokoju budzącego egzystencjalny lęk, mimo że przywołuje nierealne pejzaże, jakby wizje ze snu.


materiał: Siemiatycki Ośrodek Kultury
zdjęcia i zdjęcia: Paweł Niewiarowski Siemiatycki Ośrodek Kultury
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama