Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: W wyniku działalności oszustów stracił niemal 20 tysięcy złotych

Niemal 20 tysięcy złotych stracił 47-latek, który uwierzył, że gotówka znajdująca się na jego koncie bankowym jest zagrożona. Podczas rozmowy telefonicznej podał nieznajomemu kody BLIK. Pieniądze miały być przelane na bezpieczne konto, jednak nie wróciły do pokrzywdzonego. Apelujemy o rozwagę podczas operacji gotówkowych.

Wczoraj do bialskiej komendy zgłosił się 47-latek, oszukany przez nieznajomego podającego się za pracownika banku. Tego dnia pokrzywdzony miał problem z płatnościami za pomocą karty dlatego, gdy skontaktowała się z nim kobieta, a następnie mężczyzna który twierdził, że jest pracownikiem banku uwierzył, że rozmawia właśnie z przedstawicielami tej instytucji.

Nieznajomy twierdził, że pieniądze 47-latka znajdujące się na koncie bankowym są zagrożone. Dlatego trzeba wypłacić je na bezpieczne konto. Dodał, że nie ma potrzeby, by pokrzywdzony szedł do oddziału banku i tracił czas. On wszystko załatwi podczas trwającej rozmowy. Zobowiązał się też pomóc w wydaniu drugiej karty bankomatowej, z uwagi na konieczność zablokowania dotychczasowej.

Niestety pokrzywdzony postąpił zgodnie z instrukcjami telefonicznego rozmówcy generując i podając mu kolejne kody BLIK. Dodatkowo w telefonie zainstalował program do zdalnej obsługi urządzenia. Niestety środki przelane w ten sposób zostały wypłacone w jednym z bankomatów na terenie kraju. Mężczyzna podczas tych operacji stracił niemal 20 tysięcy złotych. Kiedy 47-latek zrozumiał, że padł ofiarą oszustów zablokował kartę i pozostałe środki w jednym z oddziałów. O wszystkim powiadomił też Policję.

Teraz ustalamy sprawców oszustwa. 

Apelujemy również o szczególną ostrożność podczas realizacji operacji finansowych. Oszuści cały czas modyfikują metody działania i wykorzystują każdą okazję by wyłudzić oszczędności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama