Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Kryminałki: Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 19-latek, u którego w miejscu jego zamieszkania kryminalni ujawnili znaczne ilości substancji psychotropowej 3-CMC. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia niemal 600 porcji dealerskich tego narkotyku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Bialscy kryminalni w trakcie wykonywanych czynności uzyskali informację, z której wynikało, że 19-letni mieszkaniec miasta może posiadać znaczną ilość narkotyków. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ukrywa ją w rejonie piwnicy zamieszkiwanego przez siebie bloku. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili krystaliczną substancję, która została zabezpieczona i przekazana do analizy laboratoryjnej. Wówczas okazało się, że jest to substancja psychotropowa 3-chlorometkantynu, która wystarczyłaby do sporządzenia ponad 600 porcji dealerskich tego narkotyku.

19-latek próbował uniknąć odpowiedzialności ukrywając się przed policjantami. Został zatrzymany przez patrol bialskiej prewencji na terenie miasta. Mundurowi zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie chłopaka, który na ich widok próbował ukryć się w jednym ze sklepów.

Młodzieniec został zatrzymany do wyjaśnienia i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Bialski Sąd na wniosek Policji i prokuratury zastosował już wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama