Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

O szansach rozwoju Południowego Podlasia dyskutowano podczas konferencji w Międzyrzecu Podlaskim (galeria)

Podczas konferencji "Szanse rozwojowe Południowego Podlasia w kontekście realizacji infrastruktury logistycznej", która odbyła się 15 lutego w międzyrzeckim magistracie, rozmawiano m.in. o planach i możliwościach rozwojowych regionu w oparciu o modernizowane obecnie szlaki komunikacyjne, tj. autostradę A2 i drogę ekspresową S19 "Via Carpatia". Wkrótce relacja filmowa z wydarzenia, a w niej szczegóły omawianych zagadnień.

Konferencję otworzyli wspólnie zastępca burmistrza miasta Międzyrzec Podlaski Paweł Łysańczuk i prezes Towarzystwa Przyjaciół Nauk Andrzej Kurenda.

W trakcie spotkania omówiono szereg kwestii związanych z wpływem modernizacji infrastruktury logistycznej na rozwój zarówno miasta Międzyrzec Podlaski, jak i całego regionu, który znajdzie się w obszarze oplecionym budowanymi obecnie odcinkami A2 i S19. Uczestnicy konferencji wysłuchali trzech prelekcji:
– „Zmiana uwarunkowań rozwoju Podlasia Południowego” prof. dr hab. Jacka Brdulaka ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
– „Wpływ infrastruktury drogowej na działalność przedsiębiorstwa, analiza wybranych czynników” dr Piotra Pawlaka z Instytut Transportu Samochodowego
– „Międzynarodowy transport drogowy jako element rozwoju regionu z uwzględnieniem roli miasta Międzyrzec Podlaski”  mgr Sławomira Kostjana, dyrektora Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama