Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Konstantynów: „Zdobył” 19 punktów karnych podczas jednej kontroli. W efekcie stracił uprawnienia

W sobotni wieczór prawo jazdy stracił 18-latek kierujący Volkswagenem. Młodzieniec przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o niemal 40 km. Dodatkowo popełnił inne wykroczenia, które skutkowały nałożeniem na niego mandatów na łączną kwotę tysiąca złotych jak też 19 punktami karnymi. W efekcie przekroczył dopuszczalny u młodego kierowcy limit.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed godziną 20.00 w miejscowości Zakanale, na drodze wojewódzkiej W-811. Policjanci bialskiej drogówki zwrócili uwagę na kierowcę osobowego Volkswagena, który przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. Kierowca jechał 87 km/h, przekraczając tę dozwoloną o 37 kilometrów. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą siedział 18-letni mieszkaniec gminy Wyryki. Wówczas okazało się, że to nie jedynie przewinienia młodzieńca. Dodatkowo zarówno on jak też przewożony pasażer nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kierowca nie widział jednak nic złego w swoim zachowaniu.

Za popełnione wykroczenia na 18-latka zostały nałożone mandaty karne na łączną kwotę tysiąca złotych, a jego konto wzbogaciło się aż o 19 punktów karnych. Jak ustalili mundurowi, młodzieniec posiadał uprawnienia od 4 miesięcy, a w związku z tym, że na jego koncie były już punkty karne przekroczył dopuszczalny dla „młodego kierowcy” limit 20 punktów. Przypominamy, że w takiej sytuacji młodzi kierowcy tracą uprawnienia i procedurę ubiegania się o prawo jazdy muszą rozpocząć od nowa.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama