Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Międzyrzec Podlaski: Drogowe rewolucje we wschodniej części miasta (galeria)

W ciągu najbliższych miesięcy trwać będzie gruntowna przebudowa jednej z najważniejszych ulic w mieście - Brzeskiej. Trwa również budowa ulicy Dębowa Bis - to łącznik pomiędzy ulicami Prymasa Stefana Wyszyńskiego a Brzeską. Miasto Międzyrzec Podlaski znaczne środki finansowe przeznaczyło w tym roku na remonty i przebudowę dróg. W perspektywie widać już potrzebę budowę kolejnych ważnych ulic na tym obszarze. Pozwolą one aktywizować setki hektarów działek pod budownictwo jednorodzinne, wielorodzinne i przedsiębiorstwa.

Ulica Brzeska w Międzyrzecu Podlaskim to jedna z najważniejszych ulic w siatce komunikacyjnej miasta. W Wysokim (gm. Międzyrzec Podlaski) rozpoczyna się od skrzyżowania z krajową dwójką. Następnie dojedziemy nią do samego Centrum miasta po drodze mijając osiedla domów jednorodzinnych, duże osiedle bloków Międzyrzeckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, tereny handlowe i usługowe oraz największy w mieście cmentarz parafialny. Ulicą dojedziemy do Centrum, do ulicy Warszawskiej.

Miasto Międzyrzec Podlaski, burmistrz Zbigniew Kot wraz z Radą Miasta wpisali do budżetu na rok 2023 oczekiwaną przez kierowców inwestycję pod nazwą „Remont ulicy Brzeskiej„. Prace dotyczą odcinka 1000 metrów. Od skrzyżowania z ulicą Lecha Kaczyńskiego w kierunku na wschód – do granic miasta. Prace już się rozpoczęły. Drogowcy zaczęli od chodników i ścieżki rowerowej. Trwa ich przebudowa i remont. Powstają zjazdy, zatoki autobusowe przy przystankach oraz zaplanowano modernizację chodników i ścieżek rowerowych przy głównych skrzyżowaniach. Po zakończeniu prac przy deptaku i trasie rowerowej rozpocznie się przebudowa głównego pasa ulicy Brzeskiej. Zadanie przewidziano w całości do realizacji w roku bieżącym.

Niejako połączony element to budowa w tym samym czasie (prace rozpoczęły się już w II półroczu roku ubiegłego) budowa łącznika o długości ok. 280 metrów pomiędzy ulicą Brzeską a Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Nowa ulica w celach opisowych otrzymała u nas oznaczenie – Dębowa Bis. Umożliwi skomunikowanie ulic już wymienionych ale i otwarcie dwustronne ulicy Dębowej którą od osiedla MSM dojedziemy do Kasztanowej. Samo osiedle bloków otrzyma tym samym nowy wyjazd i dojazd komunikacyjny do parkingów osiedlowych. Nowa ulica oprócz pasa ruchu drogowego otrzyma w uzupełnieniu również chodniki i ścieżkę rowerową.

A przyszłościowo rysują się całkiem ciekawe perspektywy dla tego obszaru. Wschodnia dzielnica Międzyrzeca Podlaskiego to ulubiony teren dużych deweloperów jak wspomniana już Międzyrzecka Spółdzielnia Mieszkaniowa czy też Budomex. Budowa bloków już przeszła na nowe działki. Obecnie powstają po północnej stronie ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego. I z tym właśnie w przyszłości wiązać się będzie budowa nowego połączenia ulicy Wyszyńskiego z ulicą Sosnową w pasie ulicy Lipowej. Jeszcze dalej w czasie ulica Sosnowa uzyska połączenie z ulicą Leśną a sama Leśna zostanie rozbudowana w kierunku obwodnicy.

 

Przeczytaj też o:
Nowa nawierzchnia i chodniki. Ulicę Warszawską czeka remont <<==>> LINK

 

Remont Brzeskiej w Międzyrzecu Podlaskim – fotogaleria

 

Budowa łącznika pomiędzy ulicą Brzeską a ulicą Prymasa Stefana Wyszyńskiego

 

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
mapa: Geoportal Międzyrzec Podlaski
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama