Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Na czym polega druk książek?

Chcesz wydać książkę – poradnik, powieść czy krótki tomik poezji? To naprawdę nie musi być jedynie Twoje marzenie, bo możesz to zrobić całkiem łatwo. Wystarczy, że skorzystasz z takiej usługi i wydrukujesz odpowiednią ilość książek w profesjonalnej drukarni.

Na jakim papierze są drukowane książki?

Książki są zazwyczaj drukowane na wysokiej jakości papierze o gładkim wykończeniu. Dzieje się tak dlatego, że strony książek są często dotykane i ważne jest, aby nie drzeć i nie uszkadzać ich łatwo.

Druk książek odbywa się na różnych rodzajach papieru, ale można powiedzieć, że większość nowoczesnych książek używa powlekanego lub niepowlekanego papieru offsetowego. Pierwszy z nich ma błyszczącą powierzchnię, natomiast drugi — matową.

Różnica między tymi dwoma rodzajami papieru polega na tym, że błyszcząca powierzchnia odbija światło, natomiast matowa je pochłania. Oznacza to, że papier błyszczący jest bardziej wytrzymały i może być używany na zewnątrz, ponieważ nie wyblaknie w bezpośrednim świetle słonecznym. Jest też bardziej odporny na odciski palców i smugi. Nie można go jednak zadrukować po obu stronach kartki, co oznacza, że do jego produkcji trzeba ściąć więcej drzew. Papier matowy jest tańszy, bardziej przyjazny dla środowiska i może być używany w pomieszczeniach i na zewnątrz.

Jak wygląda proces drukowania książek?

Proces drukowania książek może wydawać się dość skomplikowany, dlatego zajmują się tym profesjonalne drukarnie. Pierwszym etapem tworzenia każdej książki jest wybór odpowiednich materiałów, do których zalicza się papier, farbę i klej do oprawy. Następnie tekst musi zostać wysłany do składu przez profesjonalnych projektantów, którzy pracują na komputerach przy użyciu specjalnego oprogramowania.

Po zakończeniu tego etapu tekst jest przesyłany do prasy drukarskiej. Maszyna ta za pomocą kombinacji farby i ciśnienia przenosi słowa na papier, który następnie jest cięty na poszczególne strony. Następnie drukuje się okładkę książki, którą przykleja się do każdej strony za pomocą kleju.

Na koniec wszystkie te elementy są składane razem za pomocą specjalnych maszyn.

Dlaczego warto drukować książki w profesjonalnych drukarniach?

Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś wybrać profesjonalne drukarnie do drukowania swoich książek. Jednym z najważniejszych jest jakość. Profesjonalne drukarnie mają wieloletnie doświadczenie i wiedzą, jak produkować wysokiej jakości prace w odpowiednim czasie. Oznacza to, że możesz być pewny, że Twoja książka będzie wyglądać świetnie.

 

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama