Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Bezpieczny przewóz obywateli Ukrainy i osób z niepełnosprawnościami dzięki dotacji Klubu Rotary (film) (galeria)

W dniu 6 stycznia w Białej Podlaskiej odbyła się konferencja prasowa, podczas której nastąpiło oficjalne przekazanie samochodu do przewozu obywateli Ukrainy i osób z niepełnosprawnościami. Pojazd został zakupiony dzięki dotacji członków Klubu Rotary.

Klub Rotary Biała Podlaska, wspierany przez RC Portland Metropolitan i rotarian z USA, zebrał na zakup samochodu Berlingo środki finansowe w wysokości 60 tys. złotych, natomiast kolejne 20 tys. złotych to wkład własny miasta.

Miejska społeczność, zarówno nasi przyjaciele z Ukrainy, jak i osoby z niepełnosprawnościami, zyskują nowe udogodnienie w postaci samochodu. To wszystko zadziało się dzięki nie pierwszej, a wiemy, że i nie ostatniej, aktywności dobroczynnej Klubu Rotary Biała Podlaska. Klubu, który wieloma takimi przedsięwzięciami przysłużył się naszej lokalnej społeczności wspierając przeróżne inicjatywy i zaspakajając potrzeby wielu środowisk. Klubu, który ma niesamowite kontakty i bardzo dobre relacje z klubami Rotary na całym świecie – mówił prezydent Michał Litwiniuk.

Pojazd został dostosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami poruszającymi się na wózku inwalidzkim. Posiada podłogę, która umożliwia wjechanie do wnętrza wózkiem, jak również system specjalistycznych pasów bezpieczeństwa, w tym elektromagnetycznych blokujących wózek we właściwym miejscu. Pozwala to na transport osoby niepełnosprawnej bez konieczności przesiadania się przez nią na miejsce pasażera. – To auto ze względu na swoją wysokość i niskość progu wsiadania jest również doskonałe do przewozu osób, które poruszają się samodzielnie, ale mają trudności w chodzeniu. Będzie mógł być także wykorzystywany do tradycyjnych przewozów – wyjaśnia koordynator ds. dostępności i osób z niepełnosprawnościami Paweł Iwaniuk.

Samochód został zaprezentowany i przekazany podczas konferencji prasowej, w której uczestniczyli prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, reprezentujący Klub Rotary Anna Skerczyńska i Marek Łysakowski, koordynator ds. dostępności i osób z niepełnosprawnościami Paweł Iwaniuk oraz zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Kamil Węgliński.

Organizacja Rotary to organizacja o charakterze charytatywnym, która prowadzi działalność na całym świecie od wielu lat. Nasz klub powstał piętnaście lat temu i swoją działalnością również obejmuje sfery działalności charytatywnej. Zakup samochodu nie byłby możliwy bez wsparcia naszych przyjaciół z Portland, którzy zorganizowali wśród swoich kolegów zbiórkę na ten cel. I w tym jest siła Rotary, że pomagamy sobie nawzajem i ta pomoc jest przez to bardziej intensywna i możliwa do zrealizowania w większym zakresie – podkreśla Anna Skerczyńska.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama