Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Hipotermia i ratownictwo lodowe – służby ratownicze szkolą się na Międzyrzeckich Jeziorkach (galeria)

Pierwsze wspólne szkolenie służb ratunkowych z zakresu hipotermii przypadkowej i ratownictwa lodowego odbyło się dzięki wspólnej organizacji Międzyrzeckiej Drużyny WOPR Nr 3 w Międzyrzecu Podlaski wraz z Studenckim Kołem Naukowym Ratownictwa Medycznego przy UPH Siedlce oraz OSP Śródmieście i odbyło się na kąpielisku Międzyrzeckie Jeziorka.

Nad prawidłowym przebiegiem szkolenia czuwali:
Rafał Mironiuk – kierownik Międzyrzeckiej Drużyny WOPR
dr hab. Piotr Leszczyński, profesor uczelni – opiekun Studenckiego Koła Naukowego Ratownictwa Medycznego UPH.

Manewry rozpoczęły się od zajęć teoretycznych, w których poruszano tematy z zakresu ratownictwa medycznego: stopnie i objawy hipotermii, postępowanie z poszkodowanymi w hipotermii Ht4, szybkie badanie urazowe, organizacja ratownictwa medycznego w Polsce.

Wstęp teoretyczny do podstawowych zagadnień w zakresie ratownictwa lodowego: organizacja działań ratowniczych, dotarcie do poszkodowanego, sposoby podjęcia poszkodowanego, ewakuacja poszkodowanego, udzielenie pierwszej pomocy.

W praktycznej  części szkolenia uczestnicy dopracowywali procedury postępowań oraz współpracę wszystkich służb, które mogą brać udział w takich zdarzeniach. Analiza schematów na bieżąco pozwala doskonalić umiejętności oraz nauczyć się unikać błędów dzięki stosowaniu praktyki.

Blisko 40 osób ratowników wodnych, studentów ratownictwa medycznego, strażaków oraz młodszych ratowników WOPR uczestniczyło przez kilka godzin w tych ćwiczeniach.

tekst: Rafał Mironiuk, WOPR Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Marlena Matejek i OSP Śródmieście

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama