Reklama

Reklama

Reklama video

Mieszkaniec gminy Terespol z pętlą na szyi. Życie 32 latka uratowali policjanci

Policjanci z komisariatu w Terespolu uratowali 32-latka, który próbował targnąć się na własne życie. Mężczyzna zadzwonił zadzwonił na numer alarmowy informując, że nie może oddychać. Mundurowi dotarli na czas znajdując desperata w zaroślach. Natychmiast zdjęli z jego szyi zaciśniętą pętlę i udzielili pierwszej pomocy. Jak się okazało, 32-latek znajdował się pod działaniem alkoholu.

W miniony piątek przed godziną 2.00 w nocy dyżurny komisariatu w Terespolu otrzymał zgłoszenie z treści którego wnikało, że mieszkaniec tej gminy nie może oddychać. Rozmowa przeprowadzona z mężczyzną wskazywała na to, że chce popełnić samobójstwo.

Na miejsce natychmiast ruszyli policjanci z terespolskiej prewencji. Kiedy sierż. szt. Radosław Nieścioruk oraz st. post. Klaudia Cielma dotarli do miejsca zamieszkania mężczyzny, w zaroślach po drugiej stronie drogi usłyszeli odgłosy wskazujące, że może on znajdować się właśnie tam. Nie pomylili się, gdyż zobaczyli desperata, z założonym sznurem, który przytwierdzony był do drzewa. Mundurowi natychmiast zareagowali, zdejmując zaciśniętą pętlę i udzielając mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokrzywdzony na szczęście żył i był przytomny. Na miejsce wezwana została też załoga karetki pogotowia.

W chwili zdarzenia 32-latek znajdował się pod działaniem alkoholu. Z uwagi na zagrożenie zdrowia i życia został doprowadzony do wytrzeźwienia. Niewątpliwie, gdyby nie właściwa i szybka reakcja mundurowych mogłoby dojść do tragedii. W tym przypadku o życiu 32-latka decydowały minuty.

Przypominamy, że w razie trudnej sytuacji życiowej nie wstydźmy się prosić o pomoc. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo:

Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo, 7 dni w tygodniu);
Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00);
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (całodobowo, 7 dni w tygodniu)

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama