Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Perkowice: Przekazanie placu budowy pod drogę i nowy most na Zielawie (film) (galeria)

Zamknięcie mostu na Zielawie w Perkowicach i wyłączenie go z ruchu stało się w roku 2021 sporym utrudnieniem dla mieszkańców tych okolic, zwłaszcza dla rolników, którzy posiadają użytki rolne tuż za rzeką. Jednak zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, w tym miejscu powstanie nowy most wraz z drogą dojazdową. W dniu 31 stycznia 2023 r. nastąpiło przekazanie placu budowy wykonawcy, który zrealizuje zadanie do końca października br.

Zamknięcie mostu na rzece Zielawa w ciągu drogi powiatowej Nr 1067L Kłoda Duża – Perkowice z dniem 19 lipca 2021 r. było spowodowane zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ponieważ ok. pięćdziesięcioletni obiekt wyraźnie osiadł i jego stan techniczny nie pozwalał na dalsze użytkowanie. Osuwanie się obiektu na jedną stronę było zauważalne co najmniej od kilku lat. 

Uwaga! Zamknięcie mostu na Zielawie w Perkowicach <<==>> LINK

Już wówczas zapowiadano podjęcie działań w kierunku opracowania dokumentacji technicznej dla nowego obiektu. – Jesteśmy w trakcie opracowywania dokumentacji technicznej na budowę nowego mostu, będzie ona gotowa już w tym roku – informowała w 2021 r. dyrektor ZDP Krystyna Beń.

Mostem przejedziemy już jesienią

W dniu 31 stycznia 2023 r. miało miejsce przekazanie wykonawcy placu budowy, którego efektem będzie powstanie nowego obiektu łączącego ze sobą dwie gminy Biała Podlaska i Zalesie.

Będziemy tu budowali nowy most z odcinkiem drogi o długości ok. 800 metrów. Głównym wykonawcą będzie firma DOMOST. Mam nadzieję, że prace przebiegną szybko i sprawnie i most będzie gotowy do oddania z końcem października tego roku – przybliża szczegóły inwestycji dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej Artur Rogulski.

Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki dofinansowaniu z rezerwy krajowej w kwocie 3.250.000 zł, natomiast cały obiekt łącznie z drogą, jak wynika z przetargu, pochłonie środki w wysokości 7.850.000 zł. 

Pomimo zimowej aury i wysokiego stanu wody wykonawca – firma DOMOST Sp. z o.o. z Małkinii Górnej zamierza już wkrótce rozpocząć pierwsze prace. – Wykonawca zamierza jak najszybciej wejść na plac budowy, aby rozpocząć roboty przygotowawcze. Na tę chwilę jest sporo wody, więc będzie ciężko, ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze – stwierdza dyrektor ZDP.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama