Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Kryminałki: Bez uprawnień z narkotykami w kieszeni

Za kierowanie bez uprawnień oraz pod wpływem narkotyków odpowie 21-latek, który został zatrzymany do kontroli przez mundurowych z Terespola. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim marihuanę oraz metaamfetaminę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę nad ranem na terenie Terespola. Z ustaleń policjantów pełniących służbę patrolową wynikało, że mężczyzna podróżujący osobowym audi, może posiadać środki odurzające. Kiedy na jednej z ulic zauważyli typowane auto postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Ten na widok radiowozu próbował jeszcze uniknąć odpowiedzialności skręcając nagle w pierwszą mijaną ulicę. Policjanci zatrzymali mężczyznę na ulicy Błotków.

Za kierownicą Audi siedział 21-letni mieszkaniec Terespola. Po zatrzymaniu mężczyzna zaczął zachowywać się nerwowo. Przyznał, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci ujawnili przy 21-latku woreczki z białą substancją oraz suszem. Po wykonaniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to marihuana i metaamfetamina. Narkotyki zostały zabezpieczone przez policjantów. Mężczyzna przyznał, że zażywał obydwie substancję. Wstępnie potwierdził to również wykonany przez mundurowych test. Od kierowcy pobrana została również krew do badań na zawartość narkotyków w jego organizmie.

21-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Za popełnione czyny grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie również za kierowanie bez uprawnień. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za to wykroczenie sąd orzeka grzywnę w kwocie minimum 1500 złotych, jak też obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama