Reklama

Reklama

Reklama video

Nie tylko odzież – sprawdź, co warto założyć na stoku

Zima, a wraz z nią ferie zimowe i urlopy, to czas, w którym wielu z nas wybiera się na narty lub snowboard. Szykując się na stok, zakładamy na siebie odpowiednią odzież w postaci ciepłej, wygodnej kurtki i spodni z nieprzemakalnego materiału. Jednak to nie wszystko. Co jeszcze wziąć ze sobą, by w komfortowych warunkach bezpiecznie bawić się na stoku? Podpowiadamy.

Czapka – niezbędny element stylizacji na stok

Może się wydawać, że na stok czapka się nie przyda, bo przecież powinniśmy jeździć w kasku. Jednak podczas przerwy w zjeżdżaniu zdecydowanie się przyda. Niskie temperatury, drobne opady, to wszystko może powodować, że głowa zostanie wychłodzona, co z kolei prowadzi do chorób. Może to być nie tylko przeziębienie czy chore zatoki oraz katar, lecz także np. choroby uszu. Wiele ciepła też ucieka przez odkrytą głowę, przez co odczuwamy chłód na całym ciele i przebywanie na stoku przestaje być komfortowe. Jeśli chcesz zachować zdrowie i miło spędzać czas, pomyśl o odpowiednim nakryciu głowy. Znajdziesz różnego rodzaju czapki snowboardowe w sklepie sportowym Sportano, w bardzo dobrych cenach. Dzięki ich uniwersalnemu wyglądowi z powodzeniem możesz zakładać je także do codziennych aktywności w mieście, np. wybierając się na zakupy.

Ciepłe i nieprzemakalne rękawice

Kolejnym ważnym elementem są bez wątpienia rękawice. Chronią nasze dłonie przed wilgocią i zimnem i zapobiegają ich przemrożeniu. Ważne jest, by były z nieprzemakalnych materiałów, lecz z odpowiednią wentylacją, co zapobiegnie poceniu się dłoni podczas aktywności. W sklepach znajdziemy modele z różnego rodzaju wypełnieniem. Nie jest łatwo wybrać model uniwersalny na każdą pogodę. Najlepiej dobrać je do warunków pogodowych występujących na stoku. Bardzo ważny jest też dobrze dopasowany rozmiar, który sprawi, że będziemy mogli swobodnie ruszać palcami. Różne modele rękawic snowboardowych dostępne w sklepach umożliwiają nie tylko komfort podczas jazdy na stoku, ale także stanowią ciekawy element stylizacji.

Gogle dla ochrony Twoich oczu

Podczas aktywności na stoku niezbędne są także gogle. Podczas szybkiej jazdy, a także upadków, do oka może dostać się nie tylko śnieg, ale także inne elementy. Dobra widoczność i ochrona oczu przed urazami są niezbędne do komfortowej jazdy. Nawet niewielki element znajdujący się w oku może spowodować dyskomfort. Oczy są bardzo delikatne, dlatego nie warto ryzykować. Dobre gogle nie tylko chronią przed urazami, ale także przed nadmiernym promieniowaniem UV i oślepiającym słońcem, które promienie odbijają się od białego puchu. Podczas jazdy, zwłaszcza szybkiej, oczy narażone są także na silny wiatr, który powoduje łzawienie, co z kolei prowadzi do ograniczonej widoczności. Gogle mają też jeszcze jedną zaletę, a mianowicie poprawiają widoczność, gdy warunki świetlne są zróżnicowane. Jest to zdecydowanie element, który powinien znaleźć się w wyposażeniu każdej osoby udającej się na stok.


Nie zapominaj o kasku

Sporty zimowe klasyfikowane są jak ekstremalne. Jeżdżenie na nartach czy snowboardzie, bez względu na to, czy wyczynowo czy spokojnie na stoku, może okazać się niebezpieczne. Często upadki i zderzenia mogą nie tylko spowodować otarcia i siniaki, ale także znacznie poważniejsze konsekwencje jak np. złamania czy wstrząśnienie mózgu. By temu zapobiec absolutnie podstawowym elementem o jaki powinniśmy zadbać, jest kask. W sklepach znajdziemy kaski snowboardowe w różnych rozmiarach i kolorach. Jak wybrać odpowiedni? Przede wszystkim musi być odpowiedniego rozmiaru. W tym celu należy zmierzyć obwód głowy równolegle tuż nad brwiami i wybrać przypisany do tych wymiarów rozmiar. Po zapięciu kask nie powinien się ruszać na głowie podczas jej potrząsania. Ważne są także otwory wentylacyjne, które zapobiegają poceniu się głowy. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego nigdy nie wchodź na stok bez kasku. Może on nie tylko pomóc Ci zachować, ale nawet uratować życie. Dobrze przygotuj się na stok, a spędzisz czas bezpiecznie i przyjemnie.

 

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama