Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Spektakl teatralny „Kłamstwo” w gwiazdorskiej obsadzie! (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 5 marca 2023
, godz. 17:00
Mamy dobrą wiadomość dla amatorów spektakli teatralnych. Świetnych spektakli! Dodatkowo w gwiazdorskiej obsadzie! Już 5 marca o godz. 17:00 w Białej Podlaskiej zostanie zaprezentowana komedia małżeńska "Kłamstwo" w reżyserii Wojciecha Malajkata. Dziś zachęcamy do zakupu biletów, ale już wkrótce przygotujemy dla Państwa również małą niespodziankę :-)

Spektakl „Kłamstwo”

reżyseria: Wojciecha Malajkata
obsada wymienna: Katarzyna Skrzynecka, Anna Korcz, Adriana Kalska, Milena Suszyńska, Izabela Gwizdak, Karolina Bacia, Wojciech Malajkat, Piotr Szwedes, Sambor Czarnota, Mikołaj Roznerski

Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie… Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”!

Francuski dramaturg Florian Zeller spróbował kłamstwo zweryfikować w warunkach scenicznych. Udało mu się to na tyle, że w całej Europie widzowie podczas przedstawień spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół i szukając wsparcia i zrozumienia u innych kobiet i mężczyzn. Niech to uświadomi siłę rażenia tego tekstu.

Reżyser przedstawienia, Wojciech Malajkat, zdradza: „Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem”. Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: „Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie! Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz.

 

materiał, tekst: Anna Głowacz-Mazur, Idea Art Agencja Artystyczna
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama