Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Kryminałki: Na urlopie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Policjant międzyrzeckiego komisariatu na urlopie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę Forda. 48-latek miał w organizmie niemal 1,5 promila alkoholu. Styl jego jazdy zaniepokoił funkcjonariusza, który ruszył za nim zatrzymując go. Po tym na miejsce wezwał mundurowych.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór na terenie Białej Podlaskiej. Kryminalny z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim, będąc na urlopie, zwrócił uwagę na wyjeżdżającego z jednej z ulic Forda. Zachowanie kierowcy wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Auto jechało zygzakiem nie trzymając swojego pasa ruchu. Mężczyzna stwarzał zagrożenie zarówno sobie jak też innym kierowcom. Reakcja funkcjonariusza była natychmiastowa. Ruszył za Fordem zatrzymując go na ulicy Wyzwolenia.

Gdy podszedł do kierowcy od razu wyczuł od mężczyzny alkohol. Wówczas na miejsce wezwał patrol. Funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą osobówki siedział 48-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Potwierdziły się też przypuszczenia policjanta. Badanie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie 48-latka.

Teraz ustalamy wszystkie okoliczności sprawy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15 oraz wysokie świadczenia pieniężne.

Apelujemy do osób widzących kierujących, których zachowanie wskazuje na spożycie alkoholu, aby nie były obojętne w takiej sytuacji. Nie pozwólmy mu kontynuować jazdy. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Jeden telefon na numer alarmowy 112 może uratować czyjeś życie.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama