Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

„Przerwa z książką” w Szkole Podstawowej w Woskrzenicach Dużych (galeria)

W pierwszym półroczu 2022/2023 w Szkole Podstawowej w Woskrzenicach Dużych zorganizowana została akcja czytelnicza pt. ,,Przerwa z książką”, której celem było rozwijanie czytelnictwa, nawyku czytania oraz promowania wartościowych form spędzania wolnego czasu.

,,Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji…”
Maria Dąbrowska

W ramach podjętej inicjatywy uczniowie mieli okazję spożytkować czas przerwy na czytaniu. Długie przerwy międzylekcyjne są bowiem dobrą okazją do czytania czy wysłuchania fragmentu ciekawej lektury czytanej przez kolegę czy koleżankę, co jest bardzo często inspiracją do sięgnięcia po wiele interesujących pozycji książkowych. Na szkolnym korytarzu pojawiły się na stolikach różne książki, które były systematycznie wymieniane, tak by dzieci miały okazję poznawać wielorakość propozycji czytelniczych dostępnych w szkolnej bibliotece. Oprócz tego pojawiła się kolorowa gazetka z informacjami na temat pozytywnego wpływu czytania na rozwój dziecka.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczyli w akcji, sięgali po różne interesujące książki oraz z radością i entuzjazmem odwiedzali szkolną bibliotekę, przeszukując biblioteczne regały. Akcja była dobrą okazją do poznania nowości czytelniczych, wyrażania swoich opinii na temat przeczytanych już książek, zachęcając w ten sposób innych do czytania.

 

materiał, tekst i zdjęcia: Anna Koszołko, SP Woskrzenice Duże
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama