Jak samodzielnie sprzedać mieszkania w Lublinie?
Jeśli mieszkanie sprzedajemy bez pomocy biura nieruchomości, musimy samodzielnie zadbać o przebieg całego procesu. Przygotowania powinny obejmować przystosowanie samego lokalu, opracowanie i publikację ogłoszenia oraz wycenę. Ten pierwszy aspekt to przede wszystkim remont, który znacznie podniesie cenę nieruchomości – zwłaszcza jeśli w jego ramach wymienimy instalacje oraz urządzenia grzewcze. Ogłoszenie powinno być rzeczowe i skupiać się na dobrych stronach danego lokalu. Warto opublikować je w serwisach, które cieszą się popularnością wśród kupujących i umożliwiają im szybkie znalezienie ofert dopasowanych do ich potrzeb – np. Kazo.
Dwupokojowe mieszkanie na sprzedaż. Na co zwracają uwagę kupujący?
By z góry ocenić szanse na szybkie znalezienie kupca i trafnie wycenić daną nieruchomość, warto sprawdzić, czy wpisuje się ona w ogólne kryteria atrakcyjności istotne dla większości kupujących. Wśród nich znaczenie mają przede wszystkim lokalizacja, orientacja (szczególnie cenione są lokale z oknami na południe i mieszkanie dwustronne) oraz piętro (tu preferencje kupujących mogą być bardzo zróżnicowane). Poza tym ogromne znaczenie ma oczywiście stan techniczny lokalu – im mniejsze nakłady będzie musiał ponieść nowy właściciel, tym chętniej zdecyduje się na zapłacenie większej sumy.
3-pokojowe mieszkanie czy kawalerka? Jaka wielkość i układ mieszkania są najpopularniejsze?
Oczywiście nawet po spełnieniu wymienionych wyżej warunków może okazać się, że znalezienie kupca wcale nie jest łatwe. Tak będzie przede wszystkim w przypadku, gdy lokal nie ma cech poszukiwanych w danym momencie przez większość kupujących. Najłatwiejsze zadanie będziemy mieli, jeśli mieszkanie składa się z kilku pomieszczeń, w tym wydzielonej łazienki i WC. Oczywiście na rynku sporym zainteresowaniem cieszą się też kawalerki i inne lokale o mniejszym metrażu. Często są one kupowane w celach inwestycyjnych, z myślą o późniejszym wynajmie licznym w naszym mieście studentom. Można więc stwierdzić, że na lubelskim rynku nieruchomości jest miejsce dla wielu różnych typów lokalów.
Sprzedajemy mieszkanie. Lublin – jak przygotować do sprzedaży czteropokojowe mieszkanie?
Wielkość i standard mieszkania w naturalny sposób wpływają na to, jak uważnie będą przyglądać mu się potencjalni kupujący. Planując sprzedaż dużego lub z innych względów drogiego lokalu, należy szczególnie dużo uwagi poświęcić na przygotowanie wnętrz. W takich przypadkach warto skorzystać z usługi home stagingu. W jej ramach specjaliści zaaranżują mieszkanie w ten sposób, by było ono jak najbardziej atrakcyjne dla kupujących. Zadbają ponadto o czynniki, które poprzez kształtowanie nastrojów mogą wpłynąć na ich decyzję, np. zapachy.
Ile kosztują lokale w centrum miasta?
Na cenę lokalu wpływają różne czynniki. Inną cenę osiągnie dwupokojowe mieszkanie położone w mniej prestiżowej okolicy, inną zaś przestronny apartament zlokalizowany przy reprezentacyjnej ulicy. W Lublinie, tak jak w pozostałych miastach, cena nieruchomości może być uzależniona od różnych czynników. Jak można dowiedzieć się na https://kazo.pl/mieszkania/lublin, najtańsze kawalerki w stolicy Lubelszczyzny kosztują ok. 100 tys. złotych. Za mieszkania o większej powierzchni i wyższym standardzie, zlokalizowane w nowych obiektach, można natomiast otrzymać nawet ponad 2 miliony złotych.
materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki