Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kalejdoskop Funduszu Sołeckiego Gminy Biała Podlaska: Sławacinek Nowy

Sławacinek Nowy. 302. mieszkańców na dzień 21 września 2022 roku. Coraz chętniej wybierana miejscowość przez inwestorów indywidualnych. Domy, magazyny, hale, składy. Rada Sołecka przeznacza swoje środki z Funduszu Sołeckiego na naprawę i remonty dróg. Gmina Biała Podlaska natomiast w tym roku przystąpi do budowy jednej z głównych dróg lokalnych. Poważny remont czeka też drogę przy dawnej zlewni mleka.

Sławacinek Nowy

Wspomniana wyżej Rada Sołecka przeznaczyła wszystkie środki Funduszu Sołeckiego z roku 2022 w kwocie ponad 24. tys zł na budowę drogi 100302L. Do inwestycji dorzuciła się Gmina Biała Podlaska ze swojego budżetu przeznaczając na zadanie prawie 22 i pół tys zł.

Sporo dzieje się w miejscowości z pieniędzy budżetu Gminy Biała Podlaska z działu inwestycje na rok 2023. Środki z Polskiego Ładu skierowane zostały na budowę kilku dróg na terenie Gminy. Jedna z nich to droga na koloniach Sławacinka Nowego. Trasa prowadzi od drogi powiatowej DK-2/Sitnik w kierunku na wschód, dodatkowo przez dwie kolejne miejscowości: Porosiuki i Sławacinek Stary.

Kolejne 290 tys zł Rada Gminy wraz z Wójtem Gminy przeznaczyli w tym roku na remont drogi przy dawnej zlewni mleka (DK-2) w kierunku na południe, na trasę Sławacinek Stary – Sławacinek Nowy – Styrzyniec. Rada Sołecka Sławacinka Nowego dodatkowo dorzuci do remontu tej drogi ponad 23 tys zł. Kolejnym zaplanowanym zadaniem będzie zakup za 3 tys zł dwóch tablic ogłoszeniowych. Jedna z nich pojawi się przy posesji Sołtysa, druga w południowej części miejscowości.

Największa gmina Powiatu Bialskiego. Obecnie liczy prawie 15. tysięcy mieszkańców. Okala wianuszkiem miasto Biała Podlaska. Ma też jeden z największych budżetów gminnych – ten rok Gmina Biała Podlaska rozpoczyna z budżetem o wartości po stronie dochodów sięgającym kwoty 71 mln zł, wydatki zaplanowano na prawie 83 mln zł. Gminie Biała Podlaska to 41. sołectw i miejscowości i w każdej z nich zaplanowano i realizuje się zadania inwestycyjne w ramach budżetu gminy i Funduszu Sołeckiego (FS) na rok 2023. Właśnie FS postanowiliśmy poświęcić nieco uwagi. Oto najciekawsze z zaplanowanych i realizowanych w tym roku przedsięwzięć w ramach sołeckich pieniędzy. W roku 2023 cały FS w Gminie Biała Podlaska ma wartość ponad 1 mln 100 tys zł.

Droga „trójmiejska”. Sławacinek Nowy, Porosiuki i Sławacinek Stary. Na terenie Sławacinka Nowego droga przebiega na odcinku ponad 700 metrów. Około 100 metrów posiada już nawierzchnię asfaltową. W tym roku budowa ruszy na całej długości trasy.

Droga od DK-2 (przy dawnej zlewni mleka) w kierunku na łąki – trasę obwodową Sławacinek – Styrzyniec – Sycyna. W tym roku przeznaczono znaczne środki na remont drogi.

A takie (lub podobne) dwie tablice informacyjne na terenie Sławacinka Nowego pojawią się przy posesji Sołtysa oraz po drugiej stronie miejscowości – droga przy łąkach.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama