Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Spotkanie opłatkowo-noworoczne gminy Międzyrzec Podlaski w Tuliłowie (film) (galeria)

W dniu 6 stycznia społeczność gminy Międzyrzec Podlaski spotkała się w Tuliłowie, by wspólnie kolędować i podzielić się opłatkiem. Uroczystość uświetniły występy Gminnej Grupy Tanecznej oraz koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Lubelskiej Orkiestry Rodzinnej.

Spotkanie opłatkowo-noworoczne odbyło się w remizie w Tuliłowie, a zaprosili na nie wspólnie wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sylwia Hubica oraz proboszcz parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim ks. Dariusz Parafiniuk. – Podtrzymywanie wieloletnich tradycji, pielęgnowanie poczucia wspólnoty, integracji oraz szerzenia kultury na terenie gminy Międzyrzec Podlaski to dla nas przewodnie idee dzisiejszego spotkania – mówiła dyrektor GOK Sylwia Hubica.

Zgromadzeni obejrzeli taneczne umiejętności Gminnej Grupy Tanecznej pod kierunkiem instruktor Iwony Basary-Teofilskiej, która przygotowała pokaz w świątecznej oprawie. Grupa funkcjonuje przy GOK od 2017 r., w ubiegłym roku powstała druga, młodsza sekcja, która rozrosła się do 32 członków. W ramach działalności formacji dzieci mają możliwość bawić się ruchem, tańcem, ćwiczyć koordynację i prawidłową postawę ciała.

Kolejnym punktem spotkania był koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Lubelskiej Orkiestry Rodzinnej powstałej w 2022 r. z inicjatywy Przemysława Łozowskiego i Beaty Kostrzewskiej. W skład grupy wchodzą muzykujące dzieci i ich rodzice. Ich celem jest nawiązanie do tradycyjnej muzyki Lubelszczyzny. W tym roku zarówno Lubelska Orkiestra Rodzinna, jak i jej członkowie zakwalifikowali się do finału konkursu „Źródełko” Polskiego Radia.

Po występach i koncertach nadszedł czas na życzenia noworoczne i podziękowania, jakie skierował do zebranych włodarz gminy. – Tradycyjnie spotykamy się po dwóch latach, aby wspólnie świętować nowy rok i podziękować za rok mijający. Za to, że możemy się tu wszyscy spotkać w zdrowiu i wspólnie złożyć sobie życzenia – mówił wójt Krzysztof Adamowicz, który podsumował również w kilku słowach rok 2022. – To rok pełen niepokojów, niepewności, rok rozchwiany emocjonalnie, rok, w którym nie widzieliśmy, co nam przyniesie. Ale dzięki temu, że jesteśmy razem, ten rok był rokiem dobrym dla gminy Międzyrzec Podlaski. 

Zgromadzeni wysłuchali słów ewangelii i narodzeniu Jezusa i po błogosławieństwie proboszcza parafii św. Mikołaja podzielili się opłatkiem. – Jedność przy żłóbku i przy Panu Jezusie to jest coś, co powinno nas przepełniać. Przy nim nie ma spraw, których nie dałoby się rozwiązać. Życzę wszystkim zebranym, byśmy wierzyli głęboko, że miłość wszystko zwycięża, że wiara w Boga, który przychodzi zbawić człowieka, potrafi uczynić cuda – podkreślił ks. Dariusz Parafiniuk przypominając o randze bliskości, wybaczenia i wzajemnego bycia ze sobą. – Doświadczenie bliskości drugiego człowieka, który przynosi ze sobą gest podzielenia się chlebem, niech zagości w sercu, niech każdy będzie człowiekiem, który łamie się miłością i dobrocią. Często potrzebne jest wybaczenie, zapomnienie i udanie, że tak naprawdę nic się nie stało.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Anna Ostapiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

2 Responses

  1. Dziękujemy za czujność. Rzeczywiście w pospiechu wkradła nam się pomyłka. Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama