Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Orszak Trzech Króli i jasełka w Janowie Podlaskim (film) (galeria)

W dniu 6 stycznia ulicami Janowa Podlaskiego przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Wydarzeniu towarzyszyły wspólne kolędowanie i jasełka.

Orszak na terenie gminy został zorganizowany już po raz trzeci. – To bardzo ciekawe wydarzenie, które nas łączy, możemy wspólnie świętować – mówiła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Renata Kaczmarek. Na wydarzenie, które rozpoczęło się mszą świętą zaprosili wspólnie Parafia Trójcy Świętej w Janowie Podlaskim, Wójt Gminy Leszek Chwedczuk, Gminny Ośrodek Kultury, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Liturgiczna Służba Ołtarza oraz Ochotnicza Straż Pożarna Janów Podlaski.

Gwiazda betlejemska, która dziś przewodzi naszemu orszakowi, prowadzi nas wszystkich, ale każdy z nas ma swoją gwiazdę i inaczej ją postrzega. Jeden podąża za nią szybko i zdecydowanie, inny się ociąga, ale każdy ją widzi. Życzę, by w tym roku każdy z nas jak najlepiej postrzegał tę prawdziwą gwiazdę, tę, która prowadzi nas do Jezusa Chrystusa. A to przewodnictwo niech eliminuje wszelkie niepokoje, waśnie, nienawiści, wojny na świecie i wprowadzi w naszym życiu porządek, ład i miłość braterską – mówił proboszcz parafii w Janowie Podlaskim ks. prałat mgr Stanisław Grabowiecki.

Spotkanie było okazją do świętowania nowego roku i złożenia życzeń mieszkańcom, które przekazał włodarz gminy. – Życzę spokoju i pokoju, zarówno w rodzinach jak i na świecie. Dużo zdrowia, wielu łask bożych, pomyślności w życiu osobistym, sukcesów zawodowych i spełnienia marzeń – złożył życzenia wójt Leszek Chwedczuk.

 

materiał: Radio Biper Gmina Janów Podlaski
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama