Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Gmina Biała Podlaska: Woda dla Wólki Plebańskiej i Woskrzenic Dużych. Kanalizacja dla Rakowisk

Nadchodzący rok 2023 w Gminie Biała Podlaska zapisze się pod znakiem rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej. Samorząd gminy podmiejskiej podwaja środki przeznaczone na rozwój sieci. W obecnym roku wartość projektów realizowanych w temacie budowy wodociągów i kanalizacji na terenie gminy osiągnęła wartość ponad 3 mln 183 tys zł. W ciągu kolejnych dwunastu miesięcy Gmina Biała Podlaska zamierza zrealizować zadania wod-kan o wartości ponad 6 mln 724 tys zł. Roskosz, Woskrzenice Duże, Wólka Plebańska i Rakowiska - to tutaj prowadzone będą prace przy budowie i rozbudowie sieci.

Wartość zadań w dziale WODOCIĄGI i KANALIZACJA przewidzianych do realizacji w roku 2023 na terenie Gminy Biała Podlaska to kwota 6 mln 724 tys 366 zł 30 groszy.

Zadanie realizował będzie Urząd Gminy Biała Podlaska a są to:

Rakowiska – w ramach Funduszu Sołeckiego zaplanowano wykonanie projektu i przyłącza wodnego na placu gminnym przy ul. Wspólnej. Wartość zadania 37 tys zł. Znacznie droższe będzie zaplanowane wykonanie projektu technicznego rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej w Rakowiskach. Na ten cel Gmina Biała Podlaska zabezpieczyła 102 tys 655 zł 80 groszy. Ma być to plan nowych odcinków wodociągów i nitek kanalizacji dla ulic w Rakowiskach które nie posiadają jeszcze uzbrojenia w sieci wod-kan. W zamierzeniu jest opracowanie techniczne dodatkowych kilku kilometrów sieci. W budżecie Gminy Biała Podlaska na budowę nowych sieci kanalizacji sanitarnej zabezpieczono w nadchodzącym roku kwotę 4 mln 708 tys 407 zł.
Roskosz – ukończenie przebudowy i rozbudowy stacji uzdatniania wody. Wzmocnienie bezpieczeństwa w dostawie wody dla północnej części gminy, główne miejscowości: Rakowska, Grabanów, Cicibór Duży, Hrud, Roskosz, Cicibór Mały.
Wólka Plebańska – kontynuowana będzie rozpoczęta w roku 2022 budowa wodociągu. Z programu Rządowego Polski Ład zabezpieczono na ten cel w roku przyszłym 1 mln 165 tys 425 zł. Kolejne 46 tys 617 zł Urząd Gminy z budżetu zabezpiecza jako koszty nadzoru budowlanego nad prowadzoną inwestycją.
Woskrzenice Duże – w budżecie Gminy zabezpieczono również 664 tys 261 zł 50 groszy na rozbudowę wodociągu w miejscowości. Prace rozpoczęto w roku 2022.


Poniżej jedna z przepompowni ścieków w Rakowiskach. W pasie kolejnych ulic i chodników pojawią się w najbliższym czasie nowe studzienki kanalizacyjne. Sieć kanalizacyjna dotrze do kolejnych posesji.

W Roskoszy trwa rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody o dwa nowe zbiorniki wyrównawcze

Wólka Plebańska doczekała się sieci wodociągowej. Około dwóch kilometrów nitki wodociągu powstaje w miejscowości

W Woskrzenicach Dużych sieć rozbudowywana jest na koloniach. Woda dociera na tereny w pobliżu wsi Husinka

 

   

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama