Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Siedlce: W siedleckim CIS trwa projekt dla cudzoziemców

Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach, prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej, objęło wsparciem 30 uchodźców z Ukrainy. Biorą oni udział w projekcie „Reintegracja społeczno-zawodowa cudzoziemców”. Poprzez pomoc w zatrudnieniu socjalnym, doradztwo zawodowe i udział w procesie aktywizacji zawodowej będą mogli się usamodzielnić, a tym samym odnaleźć się na lokalnym rynku pracy.

Caritas Diecezji Siedleckiej w siedleckim CIS realizuje projekt „Reintegracja społeczno-zawodowa cudzoziemców” w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022-2025 „Razem możemy więcej – pierwsza edycja programu aktywizacyjnego dla cudzoziemców na lata 2022-2023” Priorytet I Aktywizacja zawodowa Zadanie 1 Integracja na rynku pracy poprzez aktywizację zawodową i rozwój przedsiębiorczości cudzoziemców poszukujących pracy, planujących otworzenie działalności lub już pracujących/prowadzących działalność, ale wymagających wsparcia.

Zakończyliśmy już rekrutację na uczestnika Indywidualnego Programu Zatrudnienia Socjalnego (IPZS) naszego najnowszego projektu. Realizuje go obecnie 30 osób z Ukrainy – tłumaczy Agata Ługowska, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach.

Głównym celem projektu jest aktywizacja zawodowa oraz integracja i aktywność społeczna cudzoziemców legalnie przebywających w Polsce, znajdujących się na terenie powiatu siedleckiego ziemskiego i grodzkiego. Kluczowa tutaj jest integracja na rynku pracy poprzez aktywizację zawodową i rozwój przedsiębiorczości cudzoziemców poszukujących pracy, planujących otworzenie działalności, ale wymagających kompleksowego, systematycznego i zindywidualizowanego wsparcia.

W ramach realizacji zadania przewidziano:

– realizację IPZS w Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach,

– profesjonalne doradztwo zawodowe i wsparcie w procesie aktywizacji zawodowej, a także w zakresie zakładania oraz prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce,

– wsparcie w procesie pośrednictwa pracy i w kontaktach z pracodawcami.

Projekt jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Celowego z rezerwy Funduszu Pracy przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w kwocie 685 500,00 zł.

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst, zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama