Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: „Inka” w nowym miejscu. Urząd Marszałkowski „buduje” szkołę (film)

Radni Sejmiku Województwa Lubelskiego przyjęli budżet na 2023 rok. Budżet województwa lubelskiego w liczbach: dochód: 1 mld 634 mln zł, wydatki: 1 mld 634 mln zł. Znaczną pozycję w budżecie zajmują wydatki inwestycyjne, to łącznie ponad 722 miliony złotych. Do Białej Podlaskiej Urząd Marszałkowski skieruje prawie 8 milionów złotych. To środki przeznaczone Medycznemu Studium Zawodowemu.

Pieniądze o których mowa zapisane zostały w zadaniach inwestycyjnych realizowanych w budynkach stanowiących własność województwa. W sumie skierowano na ten cel w roku 2023 łącznie ponad 44 mln zł. Z pieniędzy tych m.in. w Lublinie nastąpi przebudowa budynku przy ul. Radziszewskiego 2Aa (15 mln zł) oraz dostosowanie budynku przy ul. Karłowicza 4 do przepisów przeciwpożarowych (ponad 10 mln zł).

Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” w Białej Podlaskiej trzecia na podium inwestycyjnym
W wydatkach wyżej wymienionych, na trzecim miejscu na podium w wartości realizowanych prac znalazła się inwestycja polegająca na przebudowie budynku w Białej Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 14 na potrzeby szkoły policealnej – Medycznego Studium Zawodowego w Białej Podlaskiej – wartość prac to 7 milionów 970 tysięcy złotych. (inwestycja realizowana z udziałem środków z Rządowego Funduszu Polski Ład).

Kilka zdjęć z obiektu przy Warszawskiej 14 w Białej Podlaskiej.
Urząd Marszałkowski od kilku lat inwestuje znaczne środki w biurowiec. Nowa elewacja, stolarka, otoczenie, parkingi a w br. remont wind. 

Oprócz wymienionych, główne wydatki Urząd Marszałkowski w budżecie inwestycyjnym na rok przyszły przeznaczył na rozbudowę dróg wojewódzkich – łącznie są to zadania na kwotę 561 milionów 640 tysięcy zł. O zadaniach drogowych realizowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Białej Podlaskiej napiszemy niebawem.

Drugi kierunek zadań inwestycyjnych to inwestycje w ochronie zdrowia, gdzie tylko wkład własny województwa wyniesie 54,58 mln zł. Na podstawowej liście inwestycyjnej w tym dziale nie znajdziemy w 2023 roku projektów dotyczących Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Do tego wymienić można, że wśród zadań inwestycyjnych własnych, Urząd Marszałkowski w Lublinie zabezpieczył środki w kwocie 36,91 mln zł na kontynuację inwestycji realizowanej z udziałem środków z Rządowego Funduszu Polski Ład

Więcej o przyszłorocznym budżecie województwa w materiale: Radni Sejmiku Województwa Lubelskiego przyjęli budżet na 2023 rok <<==>> LINK

Zapraszamy do obejrzenia filmu: Medyczne Studium Zawodowe w Białej Podlaskiej z nowym imieniem i sztandarem

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama