Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Czy obroża foresto dla kota to najlepszy sposób na kleszcze?

Kiedy zaczyna się sezon inwazji kleszczy, każdy odpowiedzialny opiekun szuka sposoby na ochronę swojego pupila. Choć najczęściej każdy pamięta o środkach na kleszcze dla psa, w przypadku kotów sytuacja nieco się komplikuje. Najbardziej bezpieczne są koty niewychodzące, które nie mają kontaktu z psami. Co jednak w przypadku kotów wychodzących i takich, które mają częsty kontakt z psem? Wtedy konieczna jest skuteczna ochrona przeciwkleszczowa, np. foresto obroża dla kotów. Czy ten popularny produkt będzie najlepszym wyborem dla Twojego kota?

Czy kot będzie chroniony od razu po założeniu obroży?

Bayer foresto obroża dla kotów zabija kleszcze, pełną skuteczność uzyskuje już 2 dni po założeniu obroży. Zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na skórze przed rozpoczęciem leczenia.

O czym warto pamiętać w momencie zakładania obroży

Obroża foresto zapobiega żerowaniu pasożytów, ma długotrwałą skuteczność roztoczobójczą – działa nie tylko na kleszcze, zabezpiecza też przed rozwojem larw pcheł na skórze pupila. Najlepiej założyć obrożę przed początkiem sezonu występowania pcheł kleszczy.

Założenie obroży jest najprostszym sposobem na ochronę pupila w przypadku inwazji kleszczy. By bayer foresto było skuteczne, nosić obrożę nieprzerwanie. Należy założyć obrożę tak, by miała ona bezpośredni kontakt ze skórą zwierzaka. Powinno unikać się zmoczenia obroży, w przypadku zmoczenia zwierzęcia skuteczność pozostaje niezmieniona, jednak jeżeli planujesz kąpiel pupila, lepiej zdjąć na chwilę obrożę foresto (dotyczy to także wszystkich innych produktów tego typu).

Nie należy zezwalać zwierzętom noszącym obrożę na spanie w łóżku z opiekunem. Po bezpośrednim kontakcie obroży ze skórą należy umyć ręce – zwłaszcza w przypadku dzieci. Jeżeli zwierzak żyje w domu z dziećmi, warto uprzedzić je, by omijać szyję zwierzęcia podczas zabawy.

Przed jakimi zagrożeniami bayer foresto obroża chroni Twojego kota?

Kleszcze są zagrożeniem zarówno dla nas, jak i dla naszych zwierzaków. Przenoszą między innymi odkleszczowe zapalenie mózgu (u ludzi), boreliozę, anaplazmozę, czy erlichozę. Obroża powoduje ograniczenie ryzyka zarażenia, odstrasza i zabija kleszcze, ale też inne pajęczaki, w tym pcheł – może być to element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry apzs. Foresto dla kota wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy. To sposób, by zabezpieczyć swojego pupila na wiele miesięcy.

Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą, jednak pamiętaj, że w przypadku kotów wychodzących najlepiej od czasu do czasu sprawdzać skórę ulubieńca – żaden produkt, niezależnie od jego formy, nie zapewnia 100% ochrony.

W przypadku, kiedy podczas noszenia obroży pupil zacznie mieć objawy nadwrażliwości na substancje czynne, obrożę należy zdjąć i rozważyć inne metody ochrony przeciwkleszczowej, np. krople typu spot-on lub tabletki na kleszcze.

Czy Twój kot jest już chroniony przed chorobami odkleszczowymi?

 

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama