Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Z pomocą dla 20-latki, która wymaga rehabilitacji po wypadku

Kolejny już raz stojące przed budynkiem bialskiej komendy niebieskie serce zapełniło się po brzegi nakrętkami. Tym razem policjanci i pracownicy włączyli się w akcję prowadzoną przez Szkołę Podstawową numer 9. Nakrętki trafiły już do Ani- mieszkanki naszego powiatu, która wymaga stałej rehabilitacji po wypadku drogowym, w którym uczestniczyła. Funkcjonariusze nie „zawieszają broni” i zapowiadają kontynuację akcji.

Od połowy ubiegłego roku przed budynkiem bialskiej komendy stanęło duże metalowe serce służące do zbierania plastykowych nakrętek. W działania zainicjowane przez kierownictwo bialskiej komendy jak też księdza kapelana aktywnie włączyli się policjanci i pracownicy bialskiej komendy. Już kilkukrotnie przekazaliśmy nakrętki na rzecz potrzebujących, gdzie uzyskane z ich sprzedaży środki zostały wykorzystane na zakup sprzętu niezbędnego w rehabilitacji czy też samą rehabilitację.

Niebieskie serce zapełniło się po raz kolejny. Tym razem włączyliśmy się w akcję organizowaną przez Szkołę Podstawową numer 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Białej Podlaskiej, która prowadzi akcję zbierania nakrętek dla 20-letniej Ani. Dziewczyna w 2019 roku uległa wypadkowi drogowemu. Skutki tego zdarzenia były bardzo poważne. U Ani stwierdzono rozlany udar mózgu, niedowład czterokończynowy, liczne złamania. Lekarze musieli wprowadzić ją w stan śpiączki farmakologicznej. Po wybudzeniu jedyną nadzieją na lepszą przyszłość stała się intensywna i wymagająca rehabilitacja.

Worki pełne nakrętek trafiły już do rodziców Ani. Dzięki otrzymanym w ten sposób środkom finansowym możliwa będzie niezbędna jej pomoc.

Oczywiście mundurowi nie poprzestaną na jednej akcji i w dalszym ciągu kontynuować będą swoje działania, sukcesywnie zbierając i przekazując potrzebującym zebrane nakrętki. Zachęcamy mieszkańców do włączenia się w nasze działania. Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Liczymy na WAS!

Ania obecnie jest podopieczną Fundacji Avalon.  Zachęcamy do włączenia się w pomoc 23-latce. W Linku

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama