Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Kryminałki: Mają po 16 lat. Odpowiedzą za kradzież rowerów

Przed Sądem Rodzinnym odpowiedzą dwaj 16-letni mieszkańcy powiatu. Młodzieńcy podejrzani są o kradzież rowerów spod jednej z bialskich szkół. Nieletni wykorzystali fakt, że jednoślady nie były w żaden sposób zabezpieczone. Policjanci ustalili paserów oraz odzyskali rowery warte niemal 4 tysiące złotych.

Do zdarzeń doszło pod koniec października oraz w połowie listopada pod jedną z bialskich szkół. Nieznani sprawcy skradli łącznie cztery pozostawione w stojaku niezabezpieczone rowery. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy.

Funkcjonariusze ustalili, że udział w zdarzeniu mają dwaj 16-latkowie. Szybko też potwierdzili swoje przypuszczenia. Z informacji policjantów wynikało, że dwa ze skradzionych rowerów zostały przekazane przez jednego z nich znajomemu mieszkającemu na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Obydwa zostały odzyskane przez mundurowych. Dodatkowo w garażu wykorzystywanym przez młodego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego, do którego trafiły jednoślady, funkcjonariusze ujawnili kolejny rower marki Fischer. Obecnie ustalamy czy on również pochodzi z czynu zabronionego.

W miejscu zamieszkania kolejnego 16-latka podejrzanego o kradzież policjanci zabezpieczyli kolejny ze skradzionych rowerów. Funkcjonariusze ustalili też personalia trzeciego młodzieńca podejrzanego o udział w sprawie, a także odzyskali ostatni jednoślad, który trafił już do pasera. Ustalamy wszystkie okoliczności sprawy oraz udział w niej kolejnych osób. O losie nieletnich „zadecyduje Sąd Rodzinny.

Przy tej okazji przypominamy również o właściwym zabezpieczaniu własnego dobytku. Pamiętajmy, że bez żadnego zabezpieczenia staje się łatwym łupem sprawców.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama