Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Kryminałki: Zamówiła perfumy dostała podróbki innej marki

Bialscy policjanci poszukują oszusta, który za pośrednictwem sklepu internetowego wystawił do sprzedania oryginalne perfumy. Ofertą zainteresowała się 30-latka, która przekazała gotówkę kurierowi podczas odbioru przesyłki. Jednak kiedy otworzyła doręczoną jej paczkę okazało się, że wewnątrz rzeczywiście znajdują się perfumy jednak innej marki będące najprawdopodobniej podróbką. Urwał się też kontakt ze sprzedającym.

Wczoraj do bialskiej komendy zgłosiła się 30-letnia mieszkanka miasta, która oświadczyła, że robiąc zakupy w sieci została oszukana. Pokrzywdzona korzystając z atrakcyjnej oferty sklepu internetowego postanowiła zakupić perfumy. Kobieta wybrała formę płatności przy odbiorze.

Przesyłka dotarła po kilku dniach. 30-latka zapłaciła za nią kurierowi umówioną wcześniej kwotę niemal 300 złotych. Kiedy otworzyła paczkę okazało się, że została oszukana. Wewnątrz rzeczywiście znajdowały się perfumy, jednak innej marki, dodatkowo najprawdopodobniej nieoryginalne. Pokrzywdzona przyznała bowiem, że w innym przypadku byłyby kilkukrotnie droższe.

30-latka próbowała dodzwonić się do sprzedającego jednak bezskutecznie. Pokrzywdzona skontaktowała się z firmą kurierską, która dostarczyła paczkę. Konsultant na jej wniosek zablokował przekazane kurierowi środki.

Robiąc zakupy w sieci bądźmy czujni i bardzo ostrożni. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie weryfikujmy sprzedawcę. Na temat uczciwości sprzedawcy mogą powiedzieć nam pisane przez internautów komentarze. Zwracajmy także uwagę na to, od kogo kupujemy. Wybierajmy sklepy sprawdzone, z dłuższą historią działalności. Z rozwagą korzystajmy również z super okazji, gdzie cena za towar jest znacznie niższa niż jego wartość rynkowa. Może być to oszustwo.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama