Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Spotkanie z fotografem Jarkiem Domańskim w BCK (film) (galeria)

W dniu 30 października w Bialskim Centrum Kultury miało miejsce jedno z wydarzeń cyklu "Spotkanie z fotografem", którego gościem był Jarek Domański. Na wydarzenie zaprosił Fotoklub Podlaski.

Jarek Domański wywodzi się z amatorskiego ruchu fotograficznego zrzeszonego w Bialskim Towarzystwie Fotograficznym. Pracował jako instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury. Od 1990 roku, fotografią zajmuje się zawodowo. Obecnie jest członkiem Fotoklubu Podlaskiego działającego przy Bialskim Centrum Kultury w Białej Podlaskiej. Interesuje się fotografią dokumentalną, społeczną i krajoznawczą. Ważną częścią jego pracy zajmują fotoreportaże oraz projekty poruszające ważne zagadnienia dotyczące miasta i jego historii. Opowiadanie historii zdjęciami jest mu szczególnie bliska.

Jest autorem kilku wystaw indywidualnych, jedną z ważniejszych była wystawa w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej (2010) „Biała Radziwiłłowska – Biała Podlaska”. Jest autorem i wydawcą albumu „Biała Podlaska – Historia i tożsamość miasta” (2011), „Zespół pałacowo – parkowy Radziwiłłów w Białej Podlaskiej” (2020). Serii autorskiej publikacji „Kolekcja Bialska” (od 2021), która jest zbiorem tematycznych projektów dokumentalnych i fotoreportaży będącym swoistym portretem miasta. Jego fotografie można również zobaczyć w publikacjach prasowych w książkach, poświęconych miastu i regionowi.

W 2020 roku obchodziłem trzydziestolecie pracy zawodowej, a fotografią zajmowałem się już wcześniej. Preferuję aparaty cyfrowe i jak tylko się pojawiły to „przesiadłem” się na nie – wspomina Jarek Domański. – Dziś prezentowana jest mini wystawa moich prac, które robiłem podczas zagranicznych podróży. 

W ramach spotkania odbyły się również mini wystawy wybranych prac fotograficznych z kolekcji: „Park Radziwiłłowski” i „Podlasie Nostalgiczne”, prezentacja dorobku wydawniczego oraz pokaz autorskiego portfolia. – Wystawa „Nostalgiczne Podlasie” wiąże się z albumem, który chcę wydać w najbliższym czasie – zdradza fotograf. – Uważam, że mając wszystko na pendrive’ach i twardych dyskach, trzeba to też utrwalać w wersji papierowej. Książka jest najlepszym sposobem na przedłużenie żywotu fotografii. Zostanie dla przyszłych pokoleń.

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska / BCK Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama