Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Mieszkanka Wisznic straciła dorobek życia w pożarze. Trwa zbiórka pieniężna

70-letnia emerytowana nauczycielka z Wisznic Barabara Prudaczuk straciła dorobek życia w pożarze własnego domu, w którym spaliło się niemal całe wnętrze. Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniężna, z której środki pozwolą wesprzeć kobietę w powrocie do normalnego życia.

Pani Basi Prudaczuk, 70-letniej emerytowanej nauczycielki z Wisznic, życie nie oszczędza. Dwadzieścia lat temu cudem przeżyła głośny wypadek autokaru, wiozącego pielgrzymów z Polski do Medjugorje, w którym zginęło 20 osób, w tym jej ukochany mąż Janek, a ona i jej najmłodsza córka zostały ciężko ranne. Kilkanaście lat temu została poddana kolejnej próbie – zachorowała na chorobę nowotworową. Pokonała raka, w czym z pewnością pomogło jej pogodne nastawienie do życia i ogromna wewnętrzna siła.

Teraz przeżywa kolejny dramat – 27 października 2022 roku spłonął dom, który wspólnie wybudowali z mężem, w którym wychowywały się ich dzieci, a nawet obce osoby, traktowane jak członkowie rodziny. Państwo Prudaczuk przez wiele lat prowadzili stancję dla uczniów z liceum, w którym oboje pracowali jako nauczyciele. Dziś byli uczniowie próbują uruchomić falę pomocy dla pani Basi.

Pożar wybuchł po podłączeniu butli gazowej. Pani Basi udało się wybiec z domu, tak jak stała. Nie zabrała niczego. Ogień strawił niemal doszczętnie wnętrze domu. Dzięki szybkiej akcji strażaków nie doszło do zawalenia budynku, przetrwały ściany i dach, co daje szanse na odbudowę domu. Dla emerytki to bardzo ważne, by jak najszybciej wrócić do swojego gniazda rodzinnego, nie chce zamieszkać u dzieci, choć bardzo je kocha. Dom ma dla niej ogromną wartość sentymentalną.

Według wstępnych szacunków odbudowanie samego dołu domu to koszt około 100 tys. zł. Potrzebne są pieniądze na materiały budowlane. O robociznę Pani Basia się nie martwi. Przyjaciele rodziny zadeklarowali daleko idącą pomoc, nie brakuje rąk do pracy. Dzięki Państwa wsparciu emerytka ma szanse zakupić niezbędne materiały, a dzięki temu wrócić do swojego domu, który tak wiele dla niej znaczy. Liczy się każda wpłata.

Pomóc można przekazując wpłaty na stronie www.zrzutka.pl:
W pożarze straciła dorobek życia. Pomóżmy Pani Basi wrócić do swojego domu <<==>> LINK

 

materiał, tekst i zdjęcie: www.wrzutka.pl
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama