Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Kwesta na bialskim cmentarzu (film) (galeria)

Tradycyjnie już w dniu 1 listopada na terenie bialskiego cmentarza została przeprowadzona kwesta na renowację zabytkowych nagrobków. Do wspólnej akcji zaprosiło Koło Bialczan. Wśród kwestujących spotkaliśmy m.in. prezydenta miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka.

Jak zawsze od 2007 roku uczestniczymy w kweście, dzięki której pozyskujemy środki na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków na najstarszej bialskiej nekropolii, cmentarzu parafialnym. Akcja cieszy się dużą popularnością, angażują się w nią najmłodsi, nasi wspaniali harcerze, nie tylko samo Koło Bialczan, ale też osoby pełniące różne szanowane funkcje publiczne, nauczyciele, działacze organizacji, samorządowcy. Masa osób dobrego serca i życzliwości – wyjaśnia prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk kwestujący tego dnia w towarzystwie żony Anny i jednej z harcerek – Michaliny. – Akcję wspieramy również jako samorząd miejski.

W ubiegłym roku samorząd zapewnił środki finansowe stanowiące równowartość zebranych pieniędzy w trakcie zbiórki, co łącznie stanowiło ponad 40 tysięcy złotych. W tym roku w budżecie miasta zostały zabezpieczone środki w wysokości 28 tys. złotych, które uzupełnią zebrane podczas kwesty datki.

Inicjatorem zbiórek był przewodniczący Koła Bialczan śp. Marek Światłowski. Przez wszystkie lata, w których organizowana była kwesta, zebrano łącznie ponad pół miliona złotych. 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki, Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama