Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Podsumowanie praktyk oraz szkoleń uczniów i kadry z ZSE w Międzyrzecu Podlaskim (galeria)

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim w okresie 01.09.2022 – 30.11.2022 realizuje projekt współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej programu Erasmus +, sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe dla uczniów i kadry o numerze 2021-1-PL01-KA121-VET-000012267 w ramach 5 – letniej akredytacji na lata 2021-2027. Budżet na ten rok to około 75 tys. euro.

Udział w projekcie był szansą na odbycie praktyk zawodowych oraz kursów i szkoleń dla uczniów i kadry z Ekonomika. W terminie 12 – 25.06.2022 na zawodową mobilność wyjechało 37 uczniów z profili technik informatyk, ekonomista i reklamy oraz 3 nauczycieli na kursy i szkolenia językowe oraz wykorzystywanie narzędzi oraz technik komputerowych w edukacji. Praktyki i szkolenia realizowane były we współpracy z dwoma włoskimi organizacjami partnerskimi: MEL Training Center S.R.L.S., odpowiedzialna za realizację praktyk oraz EUROPEAN MOBILITY CENTER, która organizowała kurs dla kadry. Wszystkie działania odbywały się w miejscowości Cattolica, prowincja Rimini, również tam w hotelu zakwaterowana była cała grupa. Podczas dwutygodniowej mobilności uczniowie poszerzyli swoje kompetencje zawodowe oraz umiejętności językowe. Praca we włoskich przedsiębiorstwach umożliwiła im również rozwój umiejętności organizacyjnych, społecznych oraz kulturowych.

Prócz praktyk i szkoleń uczniowie i nauczyciele realizowali w wolnym czasie program kulturowy dzięki któremu zwiedzili takie atrakcje jak San Marino, Wenecję, zamek w pobliskiej Gradarze, Loreto oraz Rimini. Był również czas na relaks i plażowanie oraz wieczorną integrację.
Udział w mobilności poprzedzony został rekrutacją zarówno uczniów, jak i kadry oraz odbyciem przez uczniów cyklu zajęć przygotowawczych językowych, kulturowych i warsztatów psychologiczno – pedagogicznych o łącznym wymiarze 32 godzin lekcyjnych.
Każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający odbycie mobilności w języku angielskim. W najbliższym czasie planujemy również uroczystość rozdania dokumentów Europass Mobilność wraz z podsumowanie projektu.

Cele naszego akredytowanego projektu to:
– rozwój oferty kształcenia zawodowego poprzez wykorzystanie dobrych praktyk w zakresie narzędzi oraz metod pracy i współpracy placówek kształcenia zawodowego i pracodawców w innych krajach europejskich.
– wzrost kompetencji kadry poprzez poznanie nowych narzędzi i metod pracy oraz rozwój kompetencji językowych.
– wzrost zainteresowania młodzieży kończącej szkołę podstawową kształceniem zawodowym poprzez zapewnienie atrakcyjnej oferty edukacyjnej dostosowanej do potrzeb rynku pracy.

materiał, tekst i zdjęcia: Izabela Hodun, ZSE Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama