Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kalejdoskop Funduszu Sołeckiego Gminy Biała Podlaska: Pólko

Pólko. 43. mieszkańców na dzień 21 września 2022 roku. Druga, najmniejsza miejscowość w Gminie Biała Podlaska. Bolączką jest brak utwardzonej drogi. Na ile stać sołectwo na tyle pomaga w remontach i utrzymaniu szlaku. W oczekiwaniu na drogę, w międzyczasie miejscowi inwestują w teren rekreacyjny.

Pólko.
Druga, najmniejsza miejscowość w Gminie Biała Podlaska. Bolączką jest brak utwardzonej drogi. Droga powiatowa Sitnik – Cełujki – Kownaty w tym roku uzyskać ma jednak projekt budowlany a sama jej realizacja zbliża się wielkimi krokami. Na pewno pomoże w tym budowa autostrady A2, wraz z główną nitką trasy powstaną drogi techniczne i dojazdowe. Na ile to możliwe skromnymi środkami miejscowi wspomagają utrzymanie głównej trasy przez miejscowość – drogi powiatowej, w tym roku na remont odcinka traktu przebiegającego w granicach sołectwa przeznaczono 10. tys zł.

W oczekiwaniu na drogę, w międzyczasie miejscowi inwestują w teren rekreacyjny. Tylko w tym roku zarezerwowano fundusze na wykaszenie działki (1 tys zł) oraz na zakup materiałów na potrzeby utrzymania działki rekreacyjnej (prawie 750 zł).

Największa gmina Powiatu Bialskiego. Obecnie liczy prawie 15. tysięcy mieszkańców. Okala wianuszkiem miasto Biała Podlaska. Ma też jeden z największych budżetów gminnych – w tym roku po ostatnich aktualizacjach dochody sięgają kwoty 72 mln zł, wydatki prawie 83 mln zł. Mowa o Gminie Biała Podlaska. To 41. sołectw i miejscowości i w każdej z nich zaplanowano i realizuje się zadania inwestycyjne w ramach budżetu gminy i Funduszu Sołeckiego (FS) na rok 2022. Właśnie FS postanowiliśmy poświęcić nieco uwagi. Oto najciekawsze z zaplanowanych i realizowanych w tym roku przedsięwzięć w ramach sołeckich pieniędzy. W roku 2022 cały FS w Gminie Biała Podlaska ma wartość ponad 1 mln zł.

Droga powiatowa 1017L Sitnik – Pólko – Cełujki, główna trasa przez Pólko, na zdjęciu widok w kierunku Sitnika.

Działka rekreacyjna – centralne miejsce w Pólku

Droga powiatowa 1017L Sitnik – Pólko – Cełujki, główna trasa przez Pólko, na zdjęciu widok w kierunku Cełujek.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama