Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Cicibór Duży: Gminny Dzień Edukacji Narodowej (film) (galeria)

Dzień Edukacji Narodowej w gminie Biała Podlaska, to co roku okazja do docenienia trudu pracy i twórczego zapału pedagogów. Uroczystość Gminnego Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 13 października w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ciciborze Dużym.

– Dzień Edukacji Narodowej nazywany jest potocznie Dniem Nauczyciela, kojarzy nam się chyba wszystkim z podziękowaniami, życzeniami i cytatami, które przypominają o tym, jak ważnym miejscem w życiu każdego człowieka jest szkoła. Szkoła uczy i wychowuje, jest miejscem z którego młody człowiek wyrusza w długą drogę ku dorosłości. Nauczyciele wykonują bardzo ciężką pracą, nie tylko przekazują wiedzę, ale też wskazują wychowankom cenne wartości – powiedział podczas uroczystości wójt gminy Biała Podlaska Wiesław Panasiuk.

Jak co roku podczas uroczystości zostały przyznane nagrody pieniężne Wójta Gminy Biała Podlaska dla nauczycieli za ich specjalne osiągnięcia. W tym roku otrzymali je: Sławomir Adach – dyrektor Szkoły Podstawowej w Ciciborze Dużym, Anna Maksymiuk – dyrektor Szkoły Podstawowej w Woskrzenicach Dużych, Barbara Ossowska – nauczyciel w Szkole Podstawowej w Ortelu Książęcym oraz Rafał Hodun – nauczyciel w Szkole Podstawowej w Sworach.

– Jestem naprawdę dumny ze swoich uczniów oraz zaangażowania i pracy nauczycieli. Nasza szkoła nie jest duża, mamy 105 uczniów plus 42 przedszkolaków. Mamy jednak wspaniałe warunki bazowe, dysponujemy halą sportową, boiskiem sportowym i urządzeniami sportowymi. Jako nauczyciel wychowania fizycznego wspieram uczniów i jeśli pojadą na jakieś zawody i osiągają wysokie lokaty, to jestem bardzo szczęśliwy – podkreśla Sławomir Adach, dyrektor Szkoły Podstawowej w Ciciborze Dużym.

Po przekazaniu nagród i okolicznościowych przemowach, wszyscy obecni na sali nauczyciele otrzymali róże, które symbolicznie w podziękowaniu wręczyli im uczniowie. Uroczystą akademię na koniec uświetnił wspaniały program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli szkoły w Ciciborze Dużym.

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama