Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Nowe przejście podziemne ułatwi dostęp do pociągów (film) (galeria)

Wygodniej dla podróżnych na stacji w Białej Podlaskiej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otworzyły przejście podziemne z windami do peronu wyspowego. Przy budynku stacji kończy się układanie nawierzchni na kolejnym, nowym peronie. Inwestycja PLK jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na stacji Biała Podlaska otworzyły nowe przejście podziemne, którym podróżni od strony budynku dworca mogą dostać się na zmodernizowany już wcześniej peron. Dla osób z trudnościami w poruszaniu się i ciężkim bagażem są windy. W przejściu jest oznakowanie i oświetlenie. Zaplanowano także informacje w języku Braille’a oraz ścieżki naprowadzające.

Wykonawca kontynuuje przebudowę peronu przy budynku dworca. Układana jest nowa nawierzchnia, będą montowane wiaty, ławki, oświetlenie, nagłośnienie i gabloty informacyjne. Od połowy grudnia planowane jest udostępnienie nowego peronu podróżnym.

Na stacji Biała Podlaska od połowy grudnia 2021 roku podróżni korzystają z nowego wyspowego peronu z wiatą. PLK wspólnie z miastem wybudowały także bezkolizyjne skrzyżowanie w rejonie ul. Lubelskiej. Wyremontowano przejazdy kolejowo-drogowe, m.in. na ul. Łomaskiej.

W ramach tej samej umowy, podróżni korzystają z nowych wyższych peronów z dojściami przyjaznymi dla osób niepełnosprawnych w Małaszewiczach i Terespolu. Pasażerowie zyskali nowe wiaty peronowe, wygodne ławki, oznakowanie i tablice informacyjne. Zamontowany został też nowoczesny system nagłośnienia, a nad bezpieczeństwem czuwają kamery monitoringu.

„Prace na linii kolejowej E 20 na odcinku Siedlce – Terespol, etap III – LCS Terespol” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach instrumentu finansowego „Łącząc Europę” (CEF). Łączna wartość projektów to 736,7 mln zł.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Instrumentu „Łącząc Europę”.
Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi jej autor. Unia Europejska nie odpowiada za ewentualne wykorzystanie informacji zawartych w takiej publikacji.

Zapraszamy na materiał filmowy w Linku zamieszczonym na profilu Radio Biper Facebook

 

materiał: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
tekst: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
zdjęcia: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. / Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama