Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Sielczyk: 10-lecie Społecznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza (galeria)

10 października katolicka Społeczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Białej Podlaskiej obchodziła swoje 10-lecie.  

– Przez te dziesięć lat działo się bardzo dużo, dziś to takie zebranie tego wszystkiego i pogratulowanie sobie nawzajem i panu Bogu za te piękne dzieło. Nasze motto widoczne na wejściu – szkoła zbudowana z serc pokazuje nam, jak wiele możemy zrobić, kiedy mamy otwarte serca. Takie podejście do ucznia i rodzica oraz nauczycieli stowarzyszenia budowane jest w tej szkole na serdecznych relacjach i to jest chyba właśnie skarbem tej szkoły – podkreśla ks. Marian Daniluk, reprezentujący Podlaskie Stowarzyszenie „Dobra Szkoła”.  

W uroczystości oprócz grona pedagogicznego, rodziców i uczniów, obecni byli również goście specjalni, a wśród nich m.in. Marcin Romanowski – podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, poseł na Sejm RP Dariusz Stefaniuk, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, dyrektor delegatury w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie Małgorzata Kiec oraz prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwniuk. – Mówi się, że edukacja to nie jest transfer wiedzy, tylko kształtowanie postaw, myślę, że jest w tym dużo prawdy i chciałbym przede wszystkim podziękować, że przez te dziesięć lat w tej szkole tak właśnie się dzieje – powiedział podsekretarz stanu Marcin Romanowski.

Podczas spotkania władze szkoły złożyły podziękowania wszystkim mecenasom i osobom wspierającym działalność placówki w ostatnich dziesięciu latach. Piękny jubileusz ubogaciła część artystyczny przygotowana przez uczniów i nauczycieli.

***

To dokładnie 1 września  2012 roku w murach dawnej Szkoły Podstawowej nr 7 w Sielczyku, swoją działalność rozpoczyna Społeczna Szkoła Podstawowa o profilu katolickim prowadzona przez Podlaskie Stowarzyszenie „Dobra Szkoła”. Rok później rusza w murach także Społeczne Przedszkole. W 2015 roku placówka otrzymuje ponownie imię Henryka Sienkiewicza oraz nowy sztandar. W 2018 do szkoły zostaje dobudowany nowy budynek. Placówka obecnie dysponuje dziewięcioma salami lekcyjnymi, biblioteką, świetlicą, pracownią komputerową, salą rekreacyjną oraz profesjonalnie wyposażonym gabinetem logopedycznym i integracji sensorycznej. Wszystkie pracownie wyposażone są w sprzęt audiowizualny i tablice multimedialne oraz stały dostęp do sieci internetowej. Posiada także małą salę gimnastyczną. W ogrodzie szkolnym znajduje się plac zabaw, siłownia oraz wielofunkcyjne pełnowymiarowe boisko. Szkoła promuje wartości chrześcijańskie, które sprzyjają prawidłowemu kształtowaniu osobowości młodego człowieka.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama