Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sparing taekwondo z olimpijczykiem w Międzyrzecu Podlaskim (film) (galeria)

1 października klub sportowy Taekwondo Międzyrzec Podlaski zorganizował konsultację sparingową, w której wzięło udział blisko pięćdziesięciu zawodników. W wydarzeniu uczestniczył olimpijczyk Piotr Paziński, który od dwóch lat prowadzi w Babicach Starych swój własny klub sportowy.

W sparingu wzięły udział drużyny z Międzyrzeca Podlaskiego, Starych Babic i Żyrzyna. – Znajdujemy się w naszej sali przy ulicy Zarówie 86. Odbędą się tu dwa sparingi międzydrużynowe – wyjaśnia Mateusz Żechowski, trener Taekwondo Międzyrzec Podlaski. – Taekwondo jest silną dyscypliną w Międzyrzecu, mamy bardzo wysokie osiągnięcia, między innymi mamy mistrzów Polski kadetów, juniorów i seniorów. W tym roku udało nam się zdobyć srebrny i brązowy medal na Pucharze Świata w Warszawie.

Z klubem sportowym Shogun ze Starych Babic przybył trener Piotr Paziński, który w 2016 roku startował w olimpiadzie w Rio de Janeiro. – To były piękne czasy, spełnienie marzeń sportowych. Celem było pojechanie na igrzyska i słowa dotrzymałem – wspomina Piotr Paziński, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w taekwondo.

Od dwóch lat prowadzi własny klub sportowy dla dzieci i młodzieży. Sam rozpoczął treningi w wieku 10 lat, a pierwszy tytuł mistrza kraju zdobył w 2008 r. Jak postrzega naukę tego sportu i rozwijanie sportowej pasji u młodych zawodników? – Chodzi o to, żeby to, co robimy, sprawiało przyjemność. Jeśli ktoś się odnajdzie w sportach walki to bardzo polecam Taekwondo. Dla dzieciaków to super sprawa, bo rozwija wszystkie cechy motoryczne, zwłaszcza we wczesnym stadium rozwoju, gdzie bardzo ważna jest koordynacja ruchowa, gibkość czy szybkość, czyli wszystkie te dyspozycje, które trzeba nabyć w procesie treningu, żeby osiągać sukcesy sportowe – zachęca szkoleniowiec.

Do Międzyrzeca przyjechał z dziewięcioma zawodnikami swojego klubu. – Będę podpatrywał, podpowiadał, niech wymieniają doświadczenia z kolegami z Międzyrzeca i Żyrzyna – mówił nam podczas trwającego w Międzyrzecu sparingu.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama