Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Międzynarodowa grupa gości w Ekonomiku (galeria)

Kolejny raz Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej gościł międzynarodową grupę , tym razem uczestników projektu ERASMUS+ KA229 -”Innovative Digitalized Schools”. Tematem spotkania były Narzędzia Web 2.0.

W dniach 11-17.09.2022 do szkoły zawitali goście z pięciu szkół europejskich: Rumunii, Turcji, Bułgarii, Włoch i egzotycznej francuskiej wyspy Reunion.

Wizytę w Polsce rozpoczęli od przyjazdu do Warszawy. Po spędzonej tam nocy i odpoczynku grupa udała się na wycieczkę po Warszawie. Młodzi zwiedzali Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier oraz poznali kilka ciekawych miejsc w Warszawie, np.: Łazienki, Stare Miasto, Trakt Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza.

Następny dzień, już w Białej Podlaskiej, był poświęcony w całości tematowi spotkania, czyli: narzędziom Web 2.0. Skupiono się na grupie aplikacji, które mają szerokie zastosowanie w edukacji.

Środę rozpoczęto od spotkania z prezydentem Michałem Litwiniukiem. Pan prezydent przyjął gości w sali konferencyjnej UM, piękną angielszczyzną opowiadał o historii miasta, bieżącej sytuacji jak również sukcesach mieszkańców. Obdarował również gości drobnymi upominkami. Potem odwiedzono Muzeum Południowego Podlasia, a w nim wystawę ikon. Goście zachwycali się miastem, jego czystością i urodą.

Czwartek to dzień wyjazdu do Kozłówki, Lublina i wizyty w obozie koncentracyjnym na Majdanku. Majdanek wywarł bardzo duże wrażenie i poruszenie wśród uczestników. Wielu z tych młodych ludzi nic albo niewiele wiedziało o historii II Wojny Światowej. Za to bardzo radosne wrażenie odnieśli po odwiedzeniu Kozłówki i lubelskiej starówki.

Ostatni dzień poświęcono na podsumowanie, wręczenie certyfikatów uczestnictwa przez dyrektora Długołęckiego. Popołudnie to wizyta w Janowie, przejazd bryczkami i pożegnalne ognisko w ośrodku OHP w Roskoszy.

Cały pobyt został zorganizowany przez grupę nauczycielek angielskiego, nauczycielkę rosyjskiego i pomagającego w całym projekcie nauczyciela informatyki. Czynny udział w organizacji tej mobilności brali również bardzo aktywni uczniowie.

Kolejne spotkanie projektu odbędzie się na cudownej wyspie Reunion. 

Tekst / zdjęcia: ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama