Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Zabezpieczyli podróbki na targowisku w Międzyrzecu Podlaskim

Bialscy policjanci zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. 55-latka oferowała je do sprzedaży na targowisku w Międzyrzecu Podlaskim. Podróbki trafiły do policyjnego depozytu. Trwa szacowanie strat powstałych w wyniku nielegalnego procederu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą bialskiej komendy skontrolowali wczoraj targowisko miejskie w Międzyrzecu Podlaskim. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że sprzedawana jest tam odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanej marki. Na jednym ze stoisk ujawnili i zabezpieczyli „nielegalny towar”. Ubrania posiadały oznaczenia firmowe, jednak ich wygląd zewnętrzy wskazywał na to, że nie są to produkty oryginalne.

Stoisko obsługiwała 55-letnia mieszkanka Siedlec. Kobieta oświadczyła, że sama niedawno zakupiła tą odzież by sprzedać ją na targowisku. Zabezpieczone podróbki trafiły do depozytu. Trwa szacowanie strat jakie poniosła firma, której znaki towarowe zostały bezprawnie wykorzystane. Kobieta usłyszała już zarzut i przyznała się do winy. Na poczet kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od 55-latki gotówkę.

Zgodnie w Ustawą – prawo własności przemysłowej przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama